{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 154013

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از بارش برف پاییزی در هفت استان کشور خبر داد و گفت: نیمه شمالی کشور تا روز چهارشنبه بارانی و برفی خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  مشرق، امین‌حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: موج سامانه بارشی که از روز دوشنبه وارد کشور شده نیمه شمالی را تحت تاثیر قرار داده و در حال حاضر باران و برف در استانهای شمالی می‌بارد.

وی ادامه داد: بارشهای باران و برف در طول 24 ساعت در استانهای شمال غرب، غرب، سواحل غربی خزر، گیلان، مازندران، آذربایجانها و اردبیل با شدت مناسب ادامه دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور افزود: بارشها در سطح خفیف‌تر نیز در مناطقی از استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و گلستان به‌وقوع می‌پیوندد.

نقشینه تصریح کرد: بارش برف پاییزی هم از ساعتهای گذشته در مناطق کوهستانی و سردسیر استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان، قزوین، مازندران و تهران آغاز شده و به طور متناوب تا 24 ساعت آینده وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ماندگاری هوای سرد تا اواخر وقت روز چهارشنبه وجود خواهد داشت، گفت: کاهش دما که در نیمه شمالی کشور ایجاد شده رفته رفته جای خود را به افزایش دما خواهد داد و مردم استانهای شمالی در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد قطع بارندگی و گر‌م‌تر شدن دمای هوا خواهند بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور از مردم که قصد تردد در جاده‌های کوهستانی شمال کشور را دارند خواست تا نکات ایمنی و تمهیدات فصل سرد را در نظر داشته باشند چرا که مه و لغزندگی در دو روز آینده جاده‌های کوهستانی را در برمی‌گیرد.

نقشینه همچنین از ورود گردوغبار به غرب، جنوب، و مرکز کشور خبر داد و تصریح کرد: طی دو روز آینده سرعت وزش باد در نوار شمال غربی عربستان، کویت و جنوب عراق شدت می‌گیرد و این وضعیت موجب بروز گردوغبار در کشورمان خواهد شد.

وی افزود: گردوغبار ناخواسته به ترتیب استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، البرز و تهران را در برمی‌گیرد و این وضعیت تا اواخر وقت روز پنجشنبه نیز ادامه خواهد یافت.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور عنوان کرد: گردوغبار ناخوانده ورود یافته از عربستان، عراق و کویت موجب ایجاد غبار محلی در تهران خواهد شد و روز پنجشنبه کیفیت هوای استان تهران ناسالم خواهد شد.

نقشینه دمای هوای امروز تهران 17 درجه بالای صفر دانست و گفت: هوای استان تهران در 48 ساعت آینده ابری و بارانی خواهد بود که بارندگیها در نقاط شمالی و سردسیر به‌صورت بارش برف رخ می‌دهد.

وی با اشاره به سردترین و گرم‌ترین مراکز استان گفت: شهرکرد با سه درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با 37 درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری