کد خبر 458200

در پی افزایش ۰.۳درصدی قیمت دلار

طلا تا ۲۰۷۲ دلار هم بالا رفت

قیمت طلا در جهان امروز تا ۲۰۷۲دلار هم بالا رفت اما در نهایت به علت افزایش اندک ارزش دلار به ۲۰۵۲.۵۶دلار در هر اونس رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، قیمت طلا امروز دوباره به علت تنش های میان آمریکا و چین رکورد زد و تا 2072 دلار در هر اونس بالا رفت اما نگرانی در مورد بدتر شدن شیوع کرونا این فلز گران بها را در مسیر ثبت طولانی ترین رشته افزایش های هفتگی در نزدیک به یک دهه گذشته قرار داده است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 10.98 دلار کاهش 2052.56 دلار فروخته شد. در ساعات اولیه معاملات این فلز گران بها به 2072.50 دلار در هر اونس رسیده بود.

طلا تاکنون طی هفته جاری 4.4 درصد رشد قیمتی داشته که نهمین هفته متوالی افزایشی به شمار می رود.

از عواملی که رشد قیمتی طلا را محدود کرد، افزایش 0.3 درصدی قیمت دلار در برابر ارزهای دیگر بود زیرا تصمیم ترامپ برای ممنوعیت مبادلات آمریکا با دو اپلیکیشن چینی بر احساس حاکم بر بازار تاثیر گذاشت.

قیمت طلا تاکنون در سال جاری بیش از 35 درصد افزایش ارزش داشته است زیرا سرمایه گذاران در مورد بهبود اقتصادی آمریکا بسیار محتاط هستند.

جان شارما، اقتصاددان بانک استرالیا گفت طلا احتمالا در کوتاه مدت در محدوده 2020 تا 2080 در هر اونس در نوسان باشد و تمرکز بر این باشد که آیا هیچ پیشرفتی در مورد واکسن کرونا رخ می دهد یا نه.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر