فاصله غیرواقعی ۱۰۰۰تومانی نرخ دلار آزاد و صرافی

درحالی قیمت دلار در کانال‌های دلالی بیش از ۲۰هزار تومان درج شده است که رئیس کانون صرافان می‌گوید هم‌اکنون صرافی‌های آزاد در کانال ۱۹هزار تومان دلار می‌فروشند و واقعیت بازار با آنچه کانال‌های تلگرامی نمایش می‌دهند تفاوت دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کامران سلطانی زاده درباره وضعیت بازار ارز در روزهای اخیر، اظهار داشت: در روزهای اخیر واقعیت بازار با آنچه در کانال‌های مجازی و سایت‌ها اعلام شده تفاوت فاحش دارد و مصداق آن نیز در نرخ‌های اعلامی برای انواع ارز است.

وی افزود: درحالی برخی کانال‌های دلالی در فضای مجازی قیمت دلار را بالای 20 هزار و 400 تومان اعلام می‌کنند که هم‌اکنون صرافی‌های مجاز درحال فروش دلار با اختلاف 400‌ــ‌300تومانی نسبت به صرافی‌های بانکی هستند.

رئیس کانون صرافان تأکید کرد: قیمت فروش دلار در صرافی‌های غیربانکی هم‌اکنون در کانال 19 هزار تومان است درحالی که قیمت‌های اعلامی از سوی دلال‌ها در فضای مجازی بیش از 1000 تومان با واقعیت بازار اختلاف دارد.

سلطانی‌زاده ضمن اشاره به اینکه تمام صرافی‌های مجاز تحت نظارت بانک مرکزی اقدام به فروش ارز می‌کنند، تصریح کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت کانون صرافان با مشاهده اسامی و آدرس نزدیک‌ترین صرافی که توزیع‌کننده ارز هستند نسبت به تأمین ارز اقدام کنند، بدون آنکه در صف خرید ارز مقابل برخی صرافی‌ها بمانند.

این فعال بازار ارز تصریح کرد: قیمت‌هایی که در کانال‌ها و فضای مجازی برای انواع ارز درج می‌شود، غیررسمی است و تا زمانی که ثبت نشوند ملاک نرخ نیستند، باید معامله‌ای ملاک باشد که در سیستم سنا ثبت شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر