{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 392242

یک مؤسسه مطالعاتی در هنگ کنگ اعلام کرد که نتایج تحقیقات حاکی از آن است که یک سوم مردم آمریکا هنوز به غلط فکر می‌کنند ارزش دلار به پشتوانه ذخایر طلای آمریکاست.

به گزارش اسپوتنیک،  در سال 1971 ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور آمریکا، رسما  به وابسته بودن ارزش دلار به ذخایر طلای این کشور خاتمه داد و دلار به یک پول بی‌پشتوانه بدل شد. از آن زمان به بعد دلار 80 درصد ارزش خود را از دست داده و ارزش آن به یک پنجم ارزش خود در دهه 1970 رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مؤسسه جنسیس ماینینگ هنگ کنگ، گزارش داد بر اساس مطالعات جدید انجام شده 29.3 درصد مردم آمریکا هنوز به غلط فکر می‌کنند ارزش دلار به پشتوانه ذخایر طلای این کشور است.

این مطالعه نشان می‌دهد که فقط 30.1 درصد مردم در آمریکا به درستی می‌دانستند که دلار پول بی‌پشتوانه‌ای است که از سوی دولت آمریکا حمایت می‌شود.

23.6 درصد مردم نیز گفته‌اند که نمی‌دانند ارزش دلار به پشتوانه چه چیزی تعیین می‌شود و برخی دیگر نیز اوراق قرضه و یا نفت را پشتوانه دلار اعلام کرده‌اند.

از زمانی که دولت آمریکا در سال 1991 استاندارد ارزش دلار بر مبنای ذخایر طلای این کشور را کنار گذاشت ارزش دلار همواره بر اساس اعتبار دولت آمریکا تعیین می‌شده است.

البته منتقدین در این باره می‌گویند بهتر است شفاف‌تر در این زمینه صحبت کنیم و بگوییم ارزش دلار بر اساس قدرت ارتش آمریکا، موشک‌ها، پایگاه‌های نظامی و ناوهای هواپیمابر این کشور است.

مطالعه انجام شده توسط این موسسه هنگ کنگی همچنین نشان می‌دهد که مردم آمریکا دیدگاه‌های نادرستی درباره نظام بانکی و ساختار مالی در این کشور دارند.

این تحقیق همچنین نشان داد که 58.8 درصد مردم آمریکا فکر می‌کنند که بانک مرکزی فدرال آمریکا درباره چاپ دلار تصمیم‌گیری می‌کند و دیگر مردم نیز کاخ سفید، بانک‌ها، کنگره و یا حتی دفتر چاپ پول وزارت خزانه‌داری آمریکا مسئول این قضیه عنوان کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری