{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 384669

کشتی آرای با تأکید براینکه قیمت سکه طی یک سال اخیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: بازار سکه دیگر جاذبه سرمایه گذاری برای مردم ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: طی دو سه روز اخیر قیمت اونس جهانی 30 دلار کاهش داشت و به دنبال این کاهش قیمت باید قیمت طلا و سکه خیلی کم می‌شد، ولی این اتفاق رخ نداد.

وی علت عدم کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی همزمان با بازار جهانی را در جهش جزئی قیمت ارز دانست و گفت: افزایش جزئی قیمت دلار در روزهای اخیر مانع کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شده است.

رئیس کمسیون تخصصی طلا و جواهر ضمن اشاره به کاهش 80 هزار تومانی قیمت سکه در 10 روز اخیر افزود: مهر سال قبل قیمت سکه به بالاترین سطح خود یعنی 5 میلیون و 500 هزار تومان رسید ولی در مهر امسال قیمت سکه در محدوده 4 میلیون تومان بود؛ طی یکسال قیمت سکه یک میلیون و 500 هزار تومان کاهش داشته است.

کشتی آرای تأکید کرد که کاهش 1.5 میلیون تومانی قیمت سکه طی یک سال باعث ضرر خریداران شده است، بنابراین سکه دیگر جاذبه به عنوان سرمایه گذاری را از دست داده است؛ عدم تقاضا برای خرید سکه باعث شده تا بازار با رکود بی سابقه همراه شود.

وی با اشاره به اینکه هر سال در ماه صفر بازار طلا و سکه با رکود شدیدی همراه است، گفت: در هفته های اخیر حباب سکه و نیم سکه صفر شده است ولی ربع سکه و گرمی هنوز دارای حباب اندکی هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری