{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 380382

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه ارزش طلا در بازار جهانی روند نزولی به خود گرفته است، گفت: ارزش طلا و سکه در پی تعطیلات دهه اول محرم و کاهش داد و ستد، روند نزولی به خود گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ابراهیم محمدولی در رابطه با وضعیت بازار در هفته گذشته اظهار کرد: بازار جهانی طلا در هفته گذشته نوسانات قابل توجهی داشت که تا انتهای هفته روند نزولی را انتخاب کرد. در ساعات پایانی روز پنجشنبه روند نزولی به روند صعودی تغییر وضعیت داد، اما در مجموع روند ارزش گذاری اونس جهانی کاهشی بود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: ارزش جهانی طلا در ابتدای هفته در حدود ۱۵۱۸ دلار بود و در حال حاضر به حدود ۱۵۰۸ دلار رسیده است.
 وی خاطرنشان کرد: در بازار داخلی روند ارزش گذاری طلا و سکه روند نزولی داشت که این موضوع در پی تعطیلی بازار به واسطه دهه اول محرم و سیاست گذاری های بازار طلا و سکه بوده است.
محمدولی بیان کرد: در هفته گذشته میزان داد و ستد به شدت کاهش یافت و این در حالی بود که اکثر واحدهای طلا فروشی در تهران تعطیل بودند.
وی خاطرنشان کرد: حباب سکه در هفته های گذشته به طور کامل تخلیه شد و حباب سکه های خرد تا حدودی تخلیه شده و مقداری از حباب آن ها مانده که این موضوع به دلیل پیشی گرفتن میزان تقاضای سکه های خرد نسبت به میزان عرضه آن ها است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران یادآور شد: اگر میزان عرضه و تقاضا سکه های خرد متناسب شود حباب این دسته سکه ها کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  جناب محمد ولی رئیس اتحادیه طلا در ایران اولا اشتپ میزنی،طلا دیروز پنجشنبه و امروز جمعه ۲۲ شهریور رشد قیمت داشته نه کاهش قیمت .ثانیا این معما را برای میلیونها ایرانی حل نمایید.قیمت طلای جهانی در پاییز ۹۷ بوده حدودا ۱۲۵۰دلار .قیمت طلای داخلی بوده حدود ۴۰۰ هزار تومان و قیمت دلار بوده حدود ۱۵هزار تومان .در آخر تابستان ۹۸قیمت طلای جهانی با رشد ۳۰۰دلاری رسیده به ۱۵۱۰دلار، قیمت طلای داخلی شده ۴۱۰هزار تومان و دلار هم رسیده به ۱۱۷۰۰تومان.حالا برای مردم سوال شده مگه نفرمودید قیمت طلای داخلی وابسته هست به قیمت طلای جهانی و دلار.؟ چرا طلای جهانی با رشد ۳۰۰دلاری، طلای ایران تقریبا ثابت مانده؟ دلار هم که خیلی کاهش قیمت نداشته .پس چرا طلای داخلی تغییر نکرده؟ این سوال میلیونها ایرانی هست.لطفا منطقی و علمی جواب دهید.

 • ناشناس
  ۱ ۲

  جناب محمد ولی رئیس اتحادیه طلا در ایران این معما را حل کنید که چرا از تابستان گذشته تا کنون که طلای جهانی حدود ۳۰۰دلار رشد داشته ، قیمت طلای داخلی تغییری نکرده؟!!!!! واقعا عجیبه!!!!! دلار هم که خیلی تغییر نداشته .دلار پاییز ۹۷ بوده ۱۵هزار تومان و آخر تابستان ۹۸ رسیده به ۱۱۷۰۰ تومان.خیلی هم کاهش قیمت نداشته.مسله سیاسی خاصی هم که به نفع ایران اتفاق نیفتاده.سوال و معما شده که اگه طلای ایران به طلای جهانی وابسته هست چرا با رشد آن تناسب و همخوانی نداره؟ لطفا جواب این سوال و معما را برای میلیونها ایرانی منطقی و علمی بفرمایید.متشکریم.

 • محسن
  ۱ ۰

  چرا ارزش افزوده سکه رو به عنوان حباب در نظر میگیرید؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باتوجه به اینکه فروش نفت ایران حدود ۹۰درصد کاهش پیدا کرده و کفگیر حسابی ته دیگ خورده و خزانه از ارز خالی شده است قیمت دلار به زودی به بالای ۲۰هزار تومان و به تبع آن طلا هم گرمی ۶۵۰الی ۷۰۰هزار تومان خواهد رسید. البته اگه جناب محمد ولی رئیس اتحادیه طلا در ایران ولوم قیمت طلا را دستکاری نکنند.و هی به سمت کاهش قیمت نچرخانند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری