{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 379478

بیشترین کاهش قیمت طلا در ۳ سال اخیر؛

تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که هرگونه روند نزولی قیمت طلا در کوتاه مدت ، محدود خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، رئیس یک صندوق معتبر سرمایه گذاری بر این باور است که قیمت طلا هنوز جای زیادی برای رشد دارد و کاهش تنش های تجاری به این معنا نیست که روند صعودی طلا به پایان رسیده است.

به گزارش کیتکو نیوز ، "اکسل مرک" تاکید کرد: قیمت طلا هنوز می تواند با رشد بیشتری روبرو شود ولی سرمایه گذاران نباید انتظار داشته باشند که مسیر صعودی قیمت طلا کاملا مستقیم و بدون چالش باشد.

وی در ادامه افزود: روند قیمت طلا در بلند مدت صعودی است ولی سرمایه گذاران باید در کوتاه مدت منتظر برخی نوسانات در قیمت طلا باشند. بازار طلا در شرایط کنونی به شدت به تحولات مربوط به تنش های تجاری در عرصه بین المللی واکنش نشان می دهد.

قیمت طلا پس از اعلام تصمیم آمریکا و چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری با کاهش روبرو شده است.

وی افزود: این به نفع ترامپ و اقتصاد آمریکا خواهد بود که در نهایت به یک توافق تجاری با چین دست یابد. البته توافق تجاری آمریکا و چین نیز لزوما به ضرر قیمت طلا نخواهد بود چرا که هنوز ریسک های زیادی علیه اقتصاد آمریکا وجود دارد.

اکسل مرک گفت: غیر از جنگ تجاری عوامل دیگری مثل سیاست های پولی، کسری بودجه ، نااطمینانی نسبت به انتخابات 2020 آمریکا و ریسک های اقتصادی اروپا نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

آیا قیمت طلا ریزش شدیدی خواهد داشت؟

به گزارش کیتکو نیوز، لاکمن اوتونگا تحلیلگر ارشد اف ایکس تی ام تاکید کرد: حتی اگر چشم انداز قیمت طلا در کوتاه مدت ، نزولی باشد، هر گونه کاهش قیمت ، محدود خواهد بود.

بر اساس این گزارش، انتشار اخبار مربوط به مذاکرات تجاری آمریکا و چین موجب شده است تا قیمت طلا در بازارهای بین المللی با کاهش روبرو شود.

قیمت طلا روز پنجشنبه با بیشترین کاهش در 3 سال اخیر روبرو شده و با افت 40 دلاری در هر اونس مواجه شده است.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد اگر قیمت طلا نتواند در کوتاه مدت به بالاتر از 1525 دلار برسد، این احتمال وجود دارد که تا سطح 1500 دلاری اصلاح کند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    هرچند طلای جهانی رشد داشته باشد همانند یکسال گذشته که حدود ۲۷۰دلار در هر اونس رشد داشته ولی رئیس اتحادیه طلا جناب کشتی آرای معتقدند که افزایش طلای جهانی هیچ تاثیری بر قیمت طلای داخلی نداشته و نخواهد داشت.همان طور که این یکسال با رشد ۲۷۰ دلار در هر اونس قیمت طلای داخلی نه تنها رشد نکرده بلکه دچار روند کاهشی هم بوده.طلای جهانی وقتی افزایش یابد طلای داخلی هیچ تغییری نخواهد داشت ولی زمانی که کاهش پیدا کند طلای داخلی هم تحت تاثیر قرار میگیرد و کاهش می یابد!!!!!!! واقعا که خیلی مسخره هست قبول دارید؟بالاخره مردم هنوز برایشان جای سواله که طلای داخلی طبق چه اصول و ضوابطی افزایش و کاهش خواهد یافت؟ دلار هم که این چند روز افزایش قیمت داشته ولی طلا روند کاهشی داشته!!!!! احتمالآ رئیس اتحادیه در این مدت خواب بودن!!!!!خخخخخ

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری