{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371477

نرخ برابری یوآن چین با دلار آمریکا با وحشت از تشدید جنگ تجاری، ۱ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله خود رسید. سقوط ارزش یوآن باعث آغاز سقوط سایر ارزهای منطقه شد.

به گزارش رویترز، روز دوشنبه، با وحشت از تشدید جنگ تجاری، نرخ برابری یوآن چین با دلار آمریکا ۱ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله خود رسید. سقوط ارزش یوآن باعث آغاز سقوط سایر ارزهای منطقه شد. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، با افزایش اضطراب در مورد جنگ تجاری سرمایه‌گذاران به سوی دارایی‌های امن هجوم آوردند و ین ژاپن در این میان، به بالاترین سطح ۷ ماهه خود در برابر دلار رسید. 

نرخ برابری دلار با یوآن چین به طرز غیرمنتظره‌ای سقوط کرد و برای اولین بار پس از بحران مالی جهانی، از نرخ بسیار مهم ۷  هم ضعیف‌تر شد. بسیاری از بازیگران مهم بازار این سطح را به عنوان سطح مقاومت فنی یوآن می‌دانستند. 

در بازارهای برون‌مرزی چین، نرخ برابری یوآن با دلار تا ۷.۱۱۳۷ سقوط کرد و در بازارهای داخلی چین به ۷.۰۴۲۴ رسید. این اولین بار پس از سال ۲۰۰۸ است که یوآن در نرخی بالاتر از ۷ معامله می‌شود.

نرخ برابری دلار استرالیا هم که به عنوان واسطه تجارت با چین شناخته می‌شود، ۰.۳۵ درصد افت کرد و به ۰.۶۷۷۳ رسید. 

نرخ برابری دلاری ارزهای بازارهای در حال ظهور با شدت بیشتری افت کرد. وون کره‌جنوبی ۱ درصد افت کرد تا به پایین‌ترین سطح ۳ ساله ۱۲۱۸.۳ برسد. دلار جدید تایوان، بیش از ۰.۷ درصد افت کرد تا به پایین‌ترین نرخ ۲ ماهه ۳۱.۶۲۷ برسد.

نرخ برابری پزوی مکزیک ۱ درصد سقوط کرد و به ۱۹.۵۰۷ رسید. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری