{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 367050

در گفت‌و گو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

یک عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کاهش قیمت ارز طی روزهای گذشته گفت: روند دلار به سمت واقعی شدن قیمت در حال حرکت است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ مجید حسینی‌نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره سقوط چشمگیر نرخ ارز در چند روز اخیر توضیح داد: کم رنگ شدن تاثیرگذاری عوامل خارجی بر بازار داخلی، تامین ارز واردات، مدیریت عرضه از سوی بانک مرکزی و گرایش سرمایه مردم به بازار سرمایه علت العلل کاهش بهای ارز است.

وی درباره تامین ارز واردکنندگان و تاثیر آن بر نرخ دلار توضیح داد: با توجه به آمارهای رسمی، به دلیل ممنوعیت برخی کالاها از ورود به کشور و نیز توجه بانک مرکزی به اختصاص ارز بانکی مورد نیاز به واردکنندگان، میزان تمایل تجار برای تامین ارز در بازار آزاد کاهش پیدا کرده است.

حسینی‌نژاد اضافه کرد: همچنین برخلاف یکسال گذشته به نظر می‌رسد ظهور عوامل داخلی، تاثیرگذاری محرک‌های خارجی را بر معادلات بازار ارز ایران خنثی کرده و این نیز عامل مهمی برای ارزان شدن ارز است.

این فعال بخش خصوصی به تصمیمات بانک مرکزی در کنترل تراکنش‌ها و اثر آن بر نرخ دلار اشاره کرد و گفت: دشواری و محدود شدن تراکنش روزانه ریالی از طریق دستگاه‌های پوز، باعث کم شدن تعداد و سرعت معاملات عمده بازار آزاد ارز ایران شده است.

این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به روند مثبت بازار سرمایه از ابتدای سال اظهار کرد: به نظر می‌رسد این روزها بورس به محل امنی برای جذب سرمایه افراد تبدیل شده و همین موضوع جذابیت دلار را برای سرمایه‌گذاری کم‌رنگ‌تر کرده است.

حسینی‌نژاد تاکید کرد: قیمت ارز به سمت واقعی شدن در حال حرکت است و اگر بانک مرکزی بتواند این روند را کنترل کند، دلار از قیمت‌های فعلی نیز ارزان‌تر خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری