{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 364486

پیش بینی ادامه روند صعودی طلا؛

پیش بینی‌ها حاکی از این است که قیمت طلا در ماه جولای روندی کاملا صعودی خواهد داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، روند صعودی اخیر طلا، این فلز زرد را به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۳ رسانده است در حالیکه قیمت پالادیم نیز در بالاترین رکورد خود در چهار ماه گذشته قرار دارد و هر دو فلز آماده افزایش بیشتر قیمت هستند.

رقابت طلا و پالادیم برای عنوان گران‌بهاترین فلز

مایکل جونز - رئیس و مدیرعامل شرکت "پی ال جی" - در این باره اظهار کرد: هر دو فلز مدتی است که در رقابت برای عنوان گران‌بهاترین فلز ارزشمند هستند و پالادیم همچنان برنده است.

بهای معاملات آتی هر اونس طلا بالای مرز ۱۴۰۰ دلار است در حالیکه پالادیم در بالای مرز ۱۵۵۰ دلار قرار دارد.

پالادیم بیش از ۱۳۴ دلار گران‌تر از قیمت طلا معامله می‌شود در حالیکه این فلز پیش از امسال و در یک دهه گذشته، قیمت بالاتر از طلا نداشته است.

البته این دو فلز، گران‌بهاترین فلز در جهان نیستند. طبق آمار شرکت جانسون متی، رودیوم تا اواسط هفته جاری ۳۳۵۰ دلار در هر اونس معامله شد که بیش از دو برابر قیمت پالادیم است اما رودیوم مانند طلا و پالادیوم به شکل متداول تجارت نمی‌شود.

بر اساس این گزارش علت اصلی افزایش قیمت طلا در هفته های اخیر، کاهش ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بوده است.

این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که قیمت طلا طی هفته های آینده بین 1350 تا 1450 دلار در نوسان خواهد بود.

قیمت طلا در ماه جولای صعودی خواهد بود

موسسه سرمایه گذاری اف سی استون پیش بینی کرده است که قیمت طلا در ماه جولای روندی کاملا صعودی خواهد داشت.

به گزارش کیتکو نیوز، موسسه اف سی استون در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد: قیمت طلا در ماه ژوئن با رشد خوبی روبرو شده و احتمالا این روند کاملا مثبت در ماه جولای نیز ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش علت اصلی افزایش قیمت طلا در هفته های اخیر، کاهش ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بوده است.

این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که قیمت طلا طی هفته های آینده بین 1350 تا 1450 دلار در نوسان خواهد بود.

آیا طلا برای دستیابی به هدف 1700 دلاری آماده است؟

واحد اطلاعات بلومبرگ بر این باور است که طلا برای آغاز یک رالی صعودی تمام عیار آماده می شود.

واحد اطلاعات بلومبرگ در یک تحلیل اقتصادی درباره وضعیت بازار طلا نوشت: به نظر می رسد طلا برای آغاز یک روند صعودی کامل و جذاب آماده می شود و احتمالا می خواهد به رکورد 1700 دلاری در سال 2013 میلادی دست یابد.

بر اساس این گزارش مایک مک گلون تحلیلگر ارشد واحد اطلاعات بلومبرگ گفت: قیمت طلا می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله افزایش نوسانات در بازار سهام، گمانه زنی های مربوط به کاهش نرخ بهره آمریکا و تنش های تجاری در عرصه بین المللی با افزایش چشمگیری روبرو شود.

وی افزود: شکسته شدن سطح مقاومتی 1400 دلاری برای هر اونس طلا می تواند سرآغاز مهمی برای این روند صعودی باشد. اگر طلا بتواند بالاتر از سطح 1400 دلاری خود را تثبیت کند، می توان امیدوار بود که طی ماه های آینده به هدف 1700 دلاری دست یابد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری