{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 361547

معاون وزیر صنعت اعلام کرد؛

معاون وزیر صنعت و دبیر ستاد تنظیم بازار از ارایه گزارش کارشناسی مرتبط با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی به سران سه قوه خبر داد و گفت: به اعتقاد ما دلار ۴۲۰۰ تومانی همچنان باید پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، عباس قبادی امروز در حاشیه مراسم روز ملی اصناف در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای چه کالاهایی محتمل است، گفت: قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد؛ اکنون شرایط همان شرایط قبل است و اگر قرار باشد اتفاق خاصی رخ دهد، حتماً اطلاع رسانی می شود.

قبادى افزود: ممکن است ارز ۴۲۰۰ تومانی برای برخی کالاها پرداخت شود ولی به قیمت مناسب به سر سفره مردم نرسد، قرار است تجدیدنظر در این رابطه صورت گیرد؛ البته برخی کارشناسان بر این باورند که این ارز به سفره مردم نمی رسد؛ ولی این در مورد همه کالاها مصداق ندارد.

قبادی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از ۲۵ قلم کالایی که اکنون ارز ۴۲۰۰ تومانی می گیرند، قرار است حذف شده و به سمت ارز نیمایی بروند، گفت: ما فعلاً اعتقاد داریم که نباید تغییرات خاصی رخ دهد.

وی در مورد قیمت برنج، روغن، شکر و نهاده های دامی افزود:این کالاها با همان قیمت ۴۲۰۰ تومانی در بازار در حال عرضه است؛ ولی در مورد برخی محصولات دلار ۴۲۰۰ تومانی حتی داده نمی شود، این در حالی است که در مورد ماکارانی که افزایش قیمت گندم رخ داده است، قیمت هم به صورت طبیعی برای مصرف کننده بالا رفته است.

قبادی در خصوص نرخ لبنیات گفت: اگر لبنیات بالاتر از قیمت مصوب دولت و ستاد تنظیم بازار عرضه شود، تخلف است و حتماً برخورد می کنیم.

قرار نیست عوارض صادراتی جدیدی ابلاغ شود

وی با تاکید بر این که قرار نیست عوارض صادراتی جدیدی ابلاغ شود افزود: بر این اساس برنامه ای حداقل در هفته جاری در خصوص بحث در خصوص تغییر در عوارض صادراتی نداریم و اگر قرار است در این حوزه اتفاقی رخ دهد، حتماً اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری