{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 353313

در گفت‌و گو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

رییس شورای عالی کانون صرافان گفت: با ایجاد بازا متشکل ارزی، میزان ریسک معاملات کاهش و تعهدات افزایش خواهد یافت.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ کامران سلطانی زاده در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره حضور صرافان در این بازار توضیح داد: بازار متشکل ارزی یک فضای سالم برای عرضه و تقاضای ارز است و به همین دلیل بسیاری صرافان برای ورود به این بازار استقبال خواهند کرد.

وی ادامه داد: بازار متشکل شرکتی است با  پنج سهامدار به این صورت که کانون صرافان، بانک‌های خصوصی، بانک‌های دولتی، فرابورس و انفرماتیک بانک مرکزی هر کدام با 20درصد سهم در این بازار حضور خواهند داشت.  

سلطانی‌زاده با اشاره به ایجاد شرایط حضور صرافان در این بازار اظهار کرد: ایجاد یکسری شرایط حضور در این بازار به دلیل بالا بردن تعهد خرید و فروش است چرا که در بازار عادی خرید و فروش ارز به صورت لفظی انجام می‌شود واین احتمال  که خریدار و فروشنده هر زمان می‌توانند معامله را کنسل کنند، اما این بازار میزان تعهد را افزایش و درصد ریسک را کاهش داده است.

رییس شورای عالی کانون صرافان خاطرنشان کرد: به طور حتم ایجاد بسترهای مناسب خرید و فروش ارز، در ایجاد آرامش بازار کمک خواهد کرد و اگر بازاری با بستر مناسب برای تامین نیاز ایجاد شود تاثیر مثبتی در پی خواهد داشت.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    والا آقای همتی میگفت همه کارهای بازار ارزی انجام شده و ما اگر بخوایم قبل از عید هم میتونیم راه بندازیم...ولی من گفتم بزارید برای بعد عید.. الان دو ماه از عید میگذره هنوز هیچ خبری نیست.. بابا راه بندازید دیگه مسخره کردید..ببینیم اینم مثل نیماتونه یا بلاخره یه کاری صورت میدید.. تو همون برنامه(دلار 13 بود) آقای همتی گفت دلار برمیگرده رو 11..همونجا معلوم بود داره آرزوهاشو میگه.. از 13 پایینتر که نیومد هیچ ,رفت رو 15. این الان با دلار 17-18 که اونهه صدا کرد دیگه چه فرقی میکنه..آروم آروم مردمو عادت دادن.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری