{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 350949

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران درباره روند قیمت طلا در معاملات هفته جاری نتوانستند به اکثریت برسند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران درباره روند قیمت طلا به دو گروه تقریباً مساوی تقسیم شدند.

طلا هفته گذشته پس از اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا که اعلام کرد نرخ ضعیف تورم موقتی است و بانک مرکزی برخلاف انتظار برخی، قصد ندارد نرخ‌های بهره را کاهش دهد، سقوط کرد. طلا روز جمعه با وجود آماری که افزوده شدن ۲۶۳ هزار شغل جدید در آمریکا طی ماه آوریل را نشان داد، بخشی از افت قیمت خود را جبران کرد. برخی از تحلیلگران عنوان کردند که بخش‌هایی از گزارش اشتغال نشان داد رشد دستمزد به حد کافی نبوده است.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۲ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۴ نفر یا ۳۳ درصد افزایش قیمت طلا و به همین تعداد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و چهار نفر یا ۳۳ درصد نیز نظری نداشتند.

در این بین، ۴۷۵ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از کارشناسان شرکت کردند که از میان آن‌ها ۲۰۷ نفر یا ۴۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۰۵ نفر یا ۴۳ درصد کاهش قیمت این فلز ارزشمند را پیش‌بینی کردند و ۶۳ نفر یا معادل ۱۳ درصد نیز نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به روند افزایشی قیمت طلا خوش بین بودند. بهای هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۹.۳۰ دلار یا ۰.۷ درصد افزایش یافت و در ۱۲۸۱.۳۰ دلار بسته شد و برای کل هفته ۰.۶ درصد کاهش ثبت کرد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز از جمله کسانی بود که بالا رفتن قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کرد و به کیتکونیوز گفت: در طول روند نزولی اخیر، قیمت طلا میانگین قیمت ۲۰۰ روزه را حفظ کرد و بازار کف قیمت دوگانه‌ای پیدا کرد و طلا به بالای متوسط قیمت ۱۰ روزه در ۱۲۷۹.۷۰ دلار بازگشت.

جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد فنی در شرکت کیتکو نیز اظهار کرد: طلا ثابت خواهد ماند یا بالاتر می‌رود. بازار از نظر فنی بیش از حد کاهش قیمت پیدا کرده و یک تصحیح صعودی باید پیدا کند اما ما انتظار نداریم قیمت طلا رشد چندانی پیدا کند. بازار به یک اتفاق ژئوپلیتیکی نیاز دارد تا به افزایش قیمت طلا تحرک ببخشد.

شون لاسک، مدیر بازرگانی شرکت والش تریدینگ هم انتظار دارد طلا با وجود آمار اقتصادی مطلوب، از عدم تمایل بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ‌های بهره و ادامه خرید این فلز ارزشمند از سوی بانک‌های مرکزی جهان سود ببرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری