{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 325819

در گفت‌و گو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به افزایش مجدد نرخ ارز تاکید کرد: بر حسب شرایط اقتصادی ایران، نرخ دلار بیش از ۱۰هزار تومان نباید باشد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ احمد کیمیایی اسدی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با اشاره به جهش هیجانی قیمت دلار در چند ماه گذشته، بیان کرد: اگرچه دلار در ماه‌های پیش تا 19هزار تومان نیز پیش رفت اما واقعیت نرخ دلار در شرایط فعلی کشور بیش از 10هزار تومان نیست و اکنون که نرخ مجددا تا حدودی بالا رفته انتظارات افزایشی ایجاد نخواهد کرد.

اسدی تا 10درصد نوسان نرخ را برای اقتصاد طبیعی دانست و گفت: در چند روز اخیر دلار نوسان غیر منطقی نداشته و به بازار هیجان کاذب نخواهد داد، البته این به شرطی است که اتفاق خاصی رخ ندهد.

این فعال اقتصادی به صحبتهای رئییس جمهور در روز تقدیم لوایح بودجه به مجلس اشاره کرد و افزود: متاسفانه رییس جمهور با اعلام این که ذخایر ارزی کشور در ابتدای امسال به صفر رسیده بود، پالس بدی به بازار داد و این نگرانی را در مردم ایجاد کرد که تا کنون دولت برای افزایش ذخایر ارز چه اقداماتی انجام داده، بنابراین حرف‌ها و عملکرد‌های این چنینی تاثیر زیادی بر نرخ ارز دارد و باید کارشناسانه‌تر در این خصوص رفتار کنیم.

او همچنین اضافه کرد: در این چند روز با نزدیک شدن به سال نو میلادی، تعداد مسافرت‌های خارجی و به تبع تقاضای ارز افزایش پیدا کرده و این عامل نیز باعث بالا رفتن قیمت دلار شده است.

اسدی همچنین با اشاره به گسترش عرصه فعالیت صرافی‌های بانکی در مقابل غیر بانکی‌ها اظهار کرد: باید به همه صرافی‌ها زیر نظارت بانک مرکزی، مجال فعالیت داد و گزینه‌ای عمل نکرد چرا که در حال حاضر واردات و صادرات ما از اهمیت ویژه‌ و حجم بالایی برخوردار است و اگر با این محدودیت‌ها خدشه‌ای به تجارت وارد شود مسلما شاهد جهش نرخ ارز خواهیم بود.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران تاکید کرد: با توجه به قطع روابط بانکی شرکای خارجی با ایران، در حال حاضر بهترین کار استفاده مناسب از صرافی‌ها است و به نوعی نباید مانع صرافی‌های فعال شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری