{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 300054

ادامه روند صعودی ارزش دلار آمریکا

در حالی که به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا قصد دارد در نشست سپتامبر نرخ بهره را افزایش دهد، برخی تحلیلگران بر این باورند که هنوز برخی عوامل مهم می تواند طرح و برنامه های فدرال رزرو را تغییر دهد.

به گزارش کیتکو نیوز ، تحلیلگران اقتصادی معتقدند که سیاست های تجاری ترامپ در قبال کانادا و چین طی روزهای آینده می تواند تاثیر مهمی بر تصمیم فدرال رزرو آمریکا در نشست آتی داشته باشد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که اگر مذاکرات تجاری با کانادا با شکست روبرو شود، ایالات متحده از پیمان تجارت آزاد نفتا خارج خواهد شد.

ترامپ همچنین تهدید کرده است که قصد دارد تعرفه های 200 میلیارد دلاری علیه واردات کالاهای چینی وضع کند.

جورج گرو تحلیلگر ارشد موسسه آر بی سی نیز گفت: بازار طلا باید با دو مشکل اساسی مقابله کند، یعنی تعرفه های تجاری و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا.

نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است 25 سپتامبر برگزار شود. گمانه زنی ها نشان می دهد فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

آمارهای مثبت اشتغال و دستمزد آمریکا نیز زمینه لازم برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را فراهم کرده است.

تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد اقتصاد این کشور طی ماه اوت بیش از 201 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده و دستمزدها نیز با بیشترین رشد در 9 سال اخیر روبرو شده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که اگر طلا بتواند سطح مقاومتی حساس و روانی 1200 دلاری را بشکند به زودی تا 1215 و 1220 دلار افزایش خواهد یافت.

ادامه روند صعودی ارزش دلار آمریکا و تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز از مهمترین عواملی است که می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا داشته باشد.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد میزان واردات طلای هند طی ماه های اخیر با رشد فزاینده ای روبرو شده است.

ارسال نظر