{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 289358

رئیس اتحادیه طلا:

رئیس اتحادیه طلا و جواهر از افت محسوس معاملات در بازار مسکوکات خبر داد و گفت: امروز (سه شنبه) بهای هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۴۷۵ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۱۶۱ هزار تومان رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم محمدولی اظهار داشت: رشد غیرعادی و شدید قیمت مسکوکات طلا در دو روز گذشته آن هم به دلایل روانی سبب شد تا امروز از حجم معاملات در بازار کاسته شود.
وی افزود: در معاملات امروز بهای انواع مسکوکات طلا ریزش کرد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) به 3 میلیون و 800 هزار تومان رسید.
به گفته وی، بهای هر نیم سکه حدود 2 میلیون و 51 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 101 هزار تومان و هر سکه گرمی 511 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
این فعال صنعت طلا و جواهر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی را 1219 دلار و 73 سنت و هر گرم طلای 18 عیار را 307 هزار و 100 تومان اعلام کرد.
محمدولی بخشی از کاهش قیمت ها را ناشی از واکنش بازار به اظهارنظرهای سیاسی اخیر دانست و گفت: همانطور که تحولات سیاسی بر مراودات و تعاملات بین المللی و سیاسی موثر است، بر اقتصاد نیز اثر می گذارد.
وی در عین حال افزود: با کاهش قیمت ها در بازار، تب تقاضا نیز باید کم شود زیرا آنهایی که خریدارند منتظرند تا کاهش های بیشتر رخ دهد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: با وجود تحولات قیمتی در بازار سکه، هیچ تغییری در بازار مصنوعات طلا بوجود نیامده و اگر بخشی از نقدینگی که بازار سکه سرازیر شد، صرف خرید مصنوعات طلا می شد، این صنعت از رکود خارج می شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری