{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 235874

یک تحلیل‌گر بازار طلا در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین:

یک تحلیل‌گر بازار طلا با بیان اینکه افزایش قیمت انس جهانی باعث افزایش قیمت طلا و سکه شده است، گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان سال میلادی و تا پایان سال ۹۶ شاهد افزایش قیمت سکه در بازار باشیم.

عباداله محمد ولی، در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین؛ طلا درباره افزایش قیمت طلا به رغم عرضه سکه توسط بانک کارگشایی طی روزهای گذشته، اظهار کرد: قیمت طلا بر اساس انس جهانی تعیین می‌شود بنابراین بخشی از نوسانات قیمت سکه دست دولت نیست.

او ادامه داد: زمانی در بازار قیمت کاذب داریم یعنی در عرضه خللی ایجاد می‌شود و کالا در بازار کم می‌شود در اینجا دولت می‌تواند قیمت را کنترل بکند ولی زمانی که قیمت‌ها تابع شرایط جهانی است قابل کنترل نیست.

محمد ولی به حوادث یمن و مانور آمریکا در کره جنوبی اشاره و تصریح کرد:این تحرکات نیز تاثیرات منفی سیاسی خود را بر انس جهانی طلا می‌گذارد.

این تحلیل‌گر بازار طلا درباره وضعیت قیمت سکه در هفته آینده توضیح داد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال میلادی و تا پایان سال 96 شاهد افزایش قیمت سکه در بازار باشیم و بعد آن بازار با ثبات نسبی رو به رو خواهد بود.

محمد ولی در پایان  به تاثیر هزینه های سربار بر قیمت طلا اشاره و خاطرنشان کرد:در این بخش نیازمند فعال بودن صنایع به ویژه صنعت طلا و مدیریت دولت هستیم.

ارسال نظر

  • ق
    ۵ ۰

    خوب مسئولین و کارشناسان و چه و چه قبل از اساعه فضل کردن یک نگاهی به نمودارهای قیمتی طلا بیاندازند . الان طلا در کانال 1260 دلار است و اون زمانیکه بانک کارگشایی شروع به فعالیت کرد طلا در کانال 1280 بود . حالا رو چه حسابی میگی قیمت طلا در بازارهای بین المللی بالا رفته است . میخواهید از این وضعیت آشفته اقتصادی و ... کشور بهره برداری کنید چرا دروغ میگید .

  • ناشناس
    ۱ ۰

    قیمت جهانی طلا خیلی هم کاهش داشته