{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 223339

بازارهای جهانی چشم انتظار بیانیه فدرال رزرو

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا در هفته‌های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان قرار خواهد داشت. در حالی که فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره و سیاست‌های پولی سختگیرانه را در اولویت قرار داده از سوی دیگر بانک‌های مرکزی اروپا و ژاپن تمایلی برای متوقف کردن سیاست‌های انبساطی پولی ندارند.

انتشار آمارهای مثبت و امیدوارکننده درباره وضعیت بخش خدمات در اقتصاد آمریکا موجب شد تا ارزش دلار همچنان تقویت شود و این مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای اشتغال در آمریکا هستند. این گزارش قرار است روز جمعه منتشر شود.

قیمت هر اونس طلا امروز پنجشنبه به 1274 دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. رشد بخش خدمات در آمریکا موجب شده است تا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با افزایش روبرو شود.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز در آغاز مبادلات امروز با افزایش نسبی روبرو شده است. البته هنوز نگرانی های زیادی نسبت به تاثیرات منفی طوفان های سهمگین در آمریکا بر اقتصاد این کشور وجود دارد.

رشد بخش خدمات آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین سطح خود در 12 ماه اخیر رسیده است. میزان اشتغال در این بخش نیز با افزایش چشمگیری همراه شده است.

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برنامه های اصلاح مالیاتی خود را پیشنهاد داده است، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که کسری بودجه سنگین دولت آمریکا مانع بزرگی برای اجرای این اصلاحات خواهد بود.

تازه ترین گمانه زنی ها نشان می دهد که ترامپ تا 3 هفته آینده رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا را معرفی خواهد کرد. به نظر می رسد جانت یلن هنوز شانس این را دارد که به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا معرفی شود.

سرمایه گذاران بین المللی نگران تحولات مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند. روند مذاکرات برگزیت کاملا کند و آرام پیش می رود و این مساله موجب نگرانی های زیادی شده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار، سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان قرار خواهد داشت.

از سوی دیگر تحولات مربوط به بحران هسته ای و موشکی کره شمالی نیز می تواند تاثیر زیادی بر تقاضا و قیمت طلا داشته باشد.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا باشد.اظهارات مهم مقام های ارشد بانک های مرکزی آمریکا انگلیس و اروپا نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص بازار  طلا داشته باشد.

کاهش تقاضای چین و افزایش ارزش دلار فشار زیادی به قیمت طلا وارد می کند

موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس بر این باور است که 2 عامل مهم و اساسی بر افت قیمت طلا در ر وزهای اخیر موثر بوده است.

به گزارش رویترز، تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ام کی اس تاکید کردند: کاهش تقاضای فیزیکی در بازار چین موجب شده است تا قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر به پایین تر از میانگین قیمت در 200 روز گذشته برسد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی معتقدند که تعطیلی بازارهای چین به علت جشن های ملی طی روزهای گذشته فشار  زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است. از سوی دیگر تقویت ارزش دلار آمریکا نیز عامل مهمی برای کاهش قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی بوده است.

انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای مالی این کشور با افزایش روبرو شود.

این تحلیل نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده 1269 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1250 دلار کاهش خواهد یافت.

سین لاسک تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری والش تریدینگ نیز بر این باور است که انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر که قرار است جمعه منتشر شود، تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

به نظر می رسد قیمت طلا پس از افت شدید در روزهای گذشته در شرایط کنونی به دنبال دستیابی به ثبات نسبی خواهد بود.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که قیمت طلا در کوتاه مدت تحت فشار ناشی از افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر قرار خواهد داشت.

اظهارات اخیر جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا درباره اوضاع اقتصادی و سیاست های پولی آمریکا موجب شده است تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره این کشور طی ماه های آینده بیشتر شده و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.

به نظر می رسد اوضاع سیاسی جهان به خصوص تحولات کره شمالی نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت جهانی طلا در روزهای آینده باشد. تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

اگر آمارهای اشتغال آمریکا امیدوار کننده باشد، این احتمال وجود دارد که ارزش دلار با افزایش و قیمت طلا با کاهش روبرو شود. اعلام سیاست های مالیاتی ترامپ نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار داشته باشد.

پیش بینی موسسه اف ایکس تی ام نسبت به ادامه روند نزولی قیمت طلا

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری اف ایکس تی ام بر این باورند که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت احتمالا با افت بیشتری روبرو خواهد شد

به گزارش  کیتکو نیوز، تحلیلگران موسسه اف ایکس تی ام پیش بینی می کنند که احتمال افت بیشتر قیمت این فلز گرانبها وجود دارد.

بر اساس این گزارش لوکمن اوتونگا تحلیلگر ارشد موسسه اف ایکس تی ام در سخنانی تاکید کرد: قیمت طلا در روزهای اخیر به کمتر از 1270 دلار رسیده و بار دیگر توانسته است روند صعودی را آغاز کند ولی به نظر من این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در روزهای آینده با افت بیشتری روبرو شود.

وی در ادامه تصریح کرد: گمانه زنی ها نشان می دهد که ارزش دلار آمریکا در کوتاه مدت تقویت خواهد شد و این مساله فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد خواهد کرد. به نظر من اکر سطح حمایتی 1267 دلاری شکسته شود قیمت طلا در روزهای آینده تا 1250 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.

موسسه تحقیقاتی سی ام ئی نیز اعلام کرده است که میزان مبادلات در بازار فلزات گرانبها در سه ماه سوم امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 72 درصد رشد داشته است.

این گزارش افزود: در سه ماه سوم امسال بیش از 611 هزار معامله در بازار فلزات گرانبها صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 72 درصد افزایش نشان می دهد. بیشترین میزان مبادلات نیز در بازارهای طلا مس و پلاتین انجام شده است.

میزان مبادلات انجام شده در بازار جهانی طلا در این مدت بیش از 88 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا در هفته های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان قرار خواهد داشت. در حالی که فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره و سیاست های پولی سختگیرانه را در اولویت قرار داده از سوی دیگر بانک های مرکزی اروپا و ژاپن تمایلی برای متوقف کردن سیاست های انبساطی پولی ندارند.

از سوی دیگر تنش های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص بحران هسته ای و موشکی کره شمالی می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد. تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری