{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 141099

رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به اینکه بازار طلای جهانی در هفته گذشته شرایط آرامی را پشت سر گذاشت، گفت: در این هفته شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در داخل بودیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازایسنا، محمد کشتی آرای با بیان اینکه قیمت هر انس طلای جهانی ابتدای هفته گذشته ۱۳۵۰ دلار بود، اظهار کرد: این قیمت در مورد طلای جهانی تا ۱۳۳۹ در هفته گذشته کاهش داشت تا شاهد نوسان ۱۱ دلاری قیمت هر انس طلای جهانی باشیم.

وی ادامه داد: همین نوسان ۱۱ دلاری در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم باعث شد که قیمت سکه نیز در داخل از یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان متغیر بود.

رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در مورد نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی و داخلی عنوان کرد: در هفته‌ای که گذشت شاهد نوسان عادی قیمت طلای جهانی بودیم و همین عامل باعث شد که در مدت یک هفته‌ گذشته شاهد تغییرات زیادی در بازار سکه و طلا در ایران نباشیم.

کشتی آرای افزود: علت این نوسانات عادی تغییرات جزئی در مورد قیمت ارز و نیز مباحث مربوط به عرضه و تقاضا بود بنابراین اتفاق خاصی در بازار طلا و سکه رخ نداد و هفته تقریبا آرامی را پشت سر گذاشتیم.

وی در مورد پیش‌بینی‌های مربوط به میزان قیمت طلا و سکه در هفته آینده خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که هفته آینده نیز روند ثبات قیمت‌ها ادامه داشته باشد و شاهد تغییرات زیادی در قیمت‌های مربوط به طلا و سکه نباشیم.

ارسال نظر

  • رضا
    ۱ ۰

    قیمت جهانی طلا را انگلیس تعیین می کند بدلیل اینکه تمام کشور های دنیا تحت استعمار انگلیس است قیمت طلا را با بازی های سیاس وتغییر قیمت نفت وغیره بالاوپایین میبرد که که استعمار مدرن خود را در جهان پیاده کند وجیب مردم را خالی کند وفقر را به جوامع تحمیل وتقدیم کند زمانی که قیمت طلا را می خواهد بالا ببرد از طریق باندهای اطلاعاتی خود در کشور ها شایعه می اندازد که قیمت طلا در حال افزایش است و مردم ساده لوح شروع به خریدن طلا میکنند ودر پایان هم همین مردم ضرر می کنند بدلیل اینکه کسی وجایی نیست که میزان وزن طلای موجود در جهان را اندازه گیری کند انگلیس هم سو استفاده می کند