{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 366517

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: افرادی که در بخش معادن کوچک از جمله کنستانتره مس، آلومینیوم و فولاد فعالیت کنند محصولات آنها را به صورت تضمینی و در قرارداد بلندمدت خریداری می کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رضا رحمانی عصر یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان‌های جاجرم و گرمه افزود: سیاست دولت سخت گیری نیست بلکه سخت گیری در خصوص کسانی است که مالیات نمی‌دهند و باید به سراغ آنها برویم.
وی در ادامه اظهار داشت: هر سرمایه گذاری که انجام می‌شود، با بیشترین اقساط و تخفیفات ممکن از او حمایت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی کننده کار است و در همه زمینه‌ها که این بخش وارد شود دولت کارها را به آنها واگذار و حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر تولید را جدی بگیریم همه مشکلات قابل حل است افزود: امروز مهم‌ترین کار تسهیل امور برای تولید کنندگان و رزمندگان جبهه نبرد اقتصادی است.
رحمانی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های ما، جذب نیرو در صنایع و معادن با اولویت نیروهای بومی و منطقه‌ای است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها به منظور به تعطیلی کشاندن تولید بود که به شکست انجامید، در بخش‌هایی مثل صادرات غیر نفتی نیز یک درصد افزایش داشته‌ایم.
رحمانی، علت مشکلات را در غیر از تحریم ذکر و بیان کرد: با تلاش بیشتر و حمایت لازم از بخش خصوصی مشکلات حل می‌شود.

بهره برداری از ۶۳۵ طرح در دولت تدبیر و امید در جاجرم

فرماندار شهرستان جاجرم هم در این نشست گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ تاکنون ۶۳۵ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و این منطقه در وضعیت توسعه همه جانبه قرار گرفته است.
رضا آذری افزود: این منطقه از نظر ظرفیت‌های اقتصادی سرمایه گذاری و معادن وضعیت مناسبی دارد و با بهره برداری از فاز نخست شمش آلومینیوم شاهد رشد، رونق اقتصادی و تولید هر چه بیشتر در شهرستان خواهیم بود.
وی گفت: در وضعیت کنونی و تحریم‌ها به فرموده رهبر معظم انقلاب، تنها راه پیروزی وحدت و انسجام است.

عبدالله قدرتی فرماندار شهر گرمه هم گفت: بخش خصوصی در شهرستان‌های کم برخوردار قوی نیست و نیاز به حمایت دارد، در مناطقی که بخش خصوصی قوی نیست نیاز داریم که دولت و بخش‌های دولتی اتفاقات بزرگ را رقم بزنند.
امروز همچنین با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت نخستین خط تولید آلفا آلومینا کشور در شهر گرمه به بهره برداری رسید.

دومین سفر استانی دولت تدبیر و امید روز یکشنبه به استان خراسان شمالی آغاز شده است که در این سفر شماری از وزرا و اعضای دولت به نمایندگی از رئیس جمهوری با حضور در شهرستان‌های این استان نسبت به افتتاح و یا آغاز طرح‌ها اقدام کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری