{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 366378

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌و گو با اقتصاد آنلاین؛

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید گفت: برگزاری این نمایشگاه در راستای تحقق شعار امسال است.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ سعید باستانی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با تاکید بر نقش نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در حمایت از تولید اظهار کرد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب، شعار امسال را رونق تولید و حمایت از کالای داخل انتخاب کردند برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی گام خوبی در راستای تحقق این مسئه است.

وی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا، تولیدکنندگان و شرکت‌های صنعتی با مشکلات بسیاری روبه رو شدند و از آنجا که این نمایشگاه محلی برای تبادل نظر بین تولیدکنندگان و صنعتگران و شرکت‌های دانش بنیان است، می‌تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

باستانی با بیان این که مجلس نیز از این اقدامات حمایت خواهد کرد گفت: سیاست داخلی سازی و حمایت از تولیدات داخل به مراتب در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح و سپس این مباحث به وزیر صنعت منتقل می‌شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس تاکید کرد: ما در کمیسیون صنایع و معادن مجلس همواره خواستار حمایت از تولیدات داخلی بودیم و خوشبختانه نگاه وزیر صمت هم در این زمینه مثبت بوده است.

در این زمینه محمد باقر عالی، رییس هیئت عامل ایدرو نیز گفته است: نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید بزرگترین و مناسب‌ترین آوردگاه ملی برای مذاکرات دو و چند جانبه میان طرفین تقاضا در گروه‌های صنعت خودرو و قطعات آن، لوازم خانگی، صنایع معدنی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، مخابرات و صنایع دریایی با طرفین عرضه نظیر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و صندوق‌ها و ساختارهای حمایتی به کمک واسط های فناوری و صنعتی است.

به گفته عالی، شرکت ها و مجموعه‌های صنعتی در این نمایشگاه می‌توانند نیازهای خود را برای تامین انواع قطعات و ماشین آلات در این نمایشگاه معرفی کنند و شرکت‌های توانمند، دانش بنیان و فناور نیز با نیازهای صنعتی کشور بهتر از پیش آشنا می شوند.

نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید قرار است از ۲۷ الی پایان تیرماه ۱۳۹۸ در محل دایمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری