{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 335757

در بررسی عملکرد مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه دی ماه ۱۳۹۷، تعداد ۸۶۸ مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از ۷۸ میلیارد ریال تشکیل و به مراجع قضائی ارسال شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت هم زمان از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان داخلی، در دی ماه امسال تعداد بیش از ۳۶۰ هزار مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه صورت گرفته و از این تعداد ۸۶۸ مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از ۷۸ میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است.

در این بازه زمانی استان تهران با ۶۲۶۹ مورد بازرسی و ۱۷۴ مورد تشکیل پرونده و استان البرز با بیش از ۵۵ میلیارریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را بین استان‌ها داشته اند.

همچنین خراسان شمالی با ۴۷۵ مورد بازرسی و تشکیل ۲ پرونده تخلف، قم با ۳۲۹ مورد بازرسی و تشکیل ۲ پرونده و خوزستان با با ۱۸۰ مورد بازرسی و تشکیل ۳ پرونده، کمترین تعداد تشکیل پرونده را بین استان‌ها داشته است.

بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط با گروه‌های لوازم پزشکی با ۵۰ میلیارد ریال، لوازم یدکی با ۵ میلیارد ریال، سیگار، توتون، تنباکو و محصولات دخانی با ۴ میلیارد ریال، لوازم آرایشی و بهداشتی با ۳ میلیارد ریال و لوازم رایانه با ۲ میلیارد ریال بوده است.

ارسال نظر