{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 269140

مدیرفرودگاه یاسوج گفت: پروازهای این فرودگاه از فردا یکشنبه و پس از گذشت ۷۷ روز از سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر ۷۲ تهران-یاسوج ، بطور رسمی از سرگرفته خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی محسنیان اظهار داشت: بر اساس اعلام شرکت هواپیمایی آتا پروازهای این فرودگاه به طور موقت در روزهای یکشنبه، سه شنبه ، پنجشنبه و جمعه انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: پروازها از مقصد تهران به یاسوج از ساعت 6 صبح و از یاسوج به تهران نیز از ساعت هشت صبح خواهد بود.

نخستین پرواز آزمایشی فرودگاه یاسوج پس از سانحه هوایی روز سه شنبه هفته گذشته ، با هواپیمای جت ام.برائر 145 انجام شد.

این هواپیما وابسته به شرکت آتا ( ata) و ظرفیت حمل 50 مسافر را دارد.

این هواپیما از نوع جت ، دارای سرعت بالا ، عمرمناسب ، ساخت مشترک کشورهای کانادا و برزیل و از نوع ام .برائر 145 است.

مدیرفرودگاه یاسوج یادآور شد: با شرکت های هواپیمایی دیگر از جمله آسمان و ماهان نیز توافقاتی برای انجام پرواز درفرودگاه یاسوج انجام شده است.

وی با اشاره به تغییر مسیر پروازی فرودگاه یاسوج گفت: هماهنگی ها و مقدمات لازم در این زمینه با شرکت فرودگاه های کشور و وزارت راه و شهرسازی نیز انجام شده و پیشنهادات اولیه ارسال شده است.

از زمان سقوط هواپیمای ای تی ار 72 در تاریخ 29 بهمن سال گذشته تاکنون پروازی در فرودگاه یاسوج انجام نگرفته بود.

پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با 60 مسافر و 6 خدمه صبح روز یکشنبه 29 بهمن ماه سال 1396 در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.

این هواپیما هر روز 2 پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران به یاسوج انجام می‌داد که در هر نوبت به طور میانگین 50 تا 60 مسافر را جا به جا می‌کرد.

پس از وقوع سانحه هواپیمای آسمان ( تهران- یاسوج) در 29بهمن ماه سال گذشته در ارتفاعات دنا ، پروازهای فرودگاه یاسوج تعطیل شد.

در سانحه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج 65مسافر و خدمه هواپیما جان خود را از دست دادند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری