{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264991

رئیس انجمن قطعه سازان:

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور، نبود دانش فنی جدید، تحقیق و توسعه، توان سرمایه گذاری ثابت و تامین سرمایه در گردش را پاشنه آشیل ادامه فعالیت صنعت قطعه سازی کشور می داند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «آرش محبی نژاد» امروز (سه شنبه) به برگزاری ششمین همایش بین المللی «متالوژی پودر» در اصفهان در روز گذشته اشاره کرد و افزود: متالوژی پودر از صنایع با فناوری بالا (های تک) در جهان است که کاربرد وسیعی در صنعت قطعه سازی دارد.
به گفته وی، برگزاری چنین همایش هایی می تواند تولیدکنندگان ایرانی را در جریان آخرین دستاوردهای روز جهان قرار دهد و گام کوچکی در راستای پیوستن به زنجیره جهانی قطعه سازی و توانمندی قطعه سازان خواهد بود.
محبی نژاد ادامه داد: با اجرایی شدن برجام و انعقاد قراردادهای جدید خودرویی، شاهد آغاز تولید خودروهای جدید پسابرجامی با عمق داخلی سازی 40 درصدی هستیم، اما برای از دست ندادن بازارها از سوی قطعه سازان ایرانی، عمق داخلی سازی باید به 70 درصد افزیش یابد.
وی ادامه داد: همچنین اعمال استانداردهای جدید خودرویی و افزایش تعداد استانداردها به 85 مورد از سوی سازمان ملی استاندارد، قطعه سازان را بر آن وا می دارد تا به فناوری های روز تجهیز شوند.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور اضافه کرد: در پسابرجام که با نسل جدید موتور خودروها مواجه ایم، کاربرد متالوژی پودر نیز بیشتر می شود؛ از این رو باید بتوانیم با استفاده از این فناوری نوین بویژه در قطعات خاص، شاهد ارتقای کیفی و کاهش هزینه ها باشیم.
محبی نژاد توضیح داد: قطعاتی که با فناوری متالوژی پودر تولید می شوند، با ترکیب های مختلف پودر و فلز می توانند به آلیاژهای مختلف تبدیل شوند؛ با این روش، دقت تولید بالاتر از سایر شیوه هاست.
وی ادامه داد: قطعات تولیدی با این فناوری دارای مشخصات فیزیکی و عملکردی بهتری اند و ضایعات در این شیوه تولید حدود صفر است؛ همچنین سرعت ساخت قطعات پیچیده در این شیوه بسیار بالاست.
وی خاطرنشان ساخت: استفاده از این فناوری در قوای محرکه و موتور خودروها، قطعات کنترلی مکانیکی موتورهای جدید، میل بادامک های توخالی، شاتون و قطعات چرخ دنده ای خاص، همچنین در فناوری ترمزها رو به افزایش است.
این مقام صنفی تصریح کرد: 70 درصد کاربرد این فناوری در صنعت خودروسازی است و در ایران نیز علاوه بر این بخش، در صنایع برقی و لوازم خانگی نیز استفاده می شود.
وی بار دیگر با یادآوری اعمال استانداردهای 22 گانه جدید خودرویی، تاکید کرد: پیش نیاز همه اینها، ارتقای توان قطعه سازان داخلی و رقابت پذیری این صنعت بوده که یکی از محرک های آن، برگزاری همایش های اینچنینی با شرکای خارجی است.
 ششمین همایش بین المللی «متالورژی پودر» دیروز با حضور نمایندگانی از 10 کشور جهان در شهر اصفهان برگزار شد.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری