{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 262431

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از صادرات ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری واحدهای کوچک و متوسط مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، «فرشاد مقیمی» افزود: سال گذشته 2 هزار و 575 واحد صنعتی با اشتغال 39 هزار و 622 نفر و سرمایه گذاری 77 هزار و 548 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی بیان داشت: در سال 96 همچنین هزار و 462 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده، غیر فعال با اشتغال 24 هزار و 406 نفر مجددا راه اندازی شد.

مقیمی در ادامه اشتغال ایجاد شده در سال 96 از طریق کل برنامه‌های اشتغالزایی سازمان را 98 هزار و 562 نفر عنوان و تصریح کرد: تهیه 21 طرح FS (مطالعات امکان سنجی) برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و جذب 19 طرح سرمایه‌گذاری به میزان 137 میلیون دلار در شهرک ها و نواحی صنعتی از مهمترین اقدام های سازمان در سال گذشته بوده است.

این مقام مسئول همچنین الکترونیکی کردن خدمات و اجرای طرح توسعه GIS در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی و صدور 298 ضمانت‌نامه به مبلغ 2 هزار و 72 میلیارد ریال توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک را از جمله اقدام های نرم‌افزاری، حمایتی و توسعه صنایع کوچک در سال گذشته برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی نیز سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان برترین سازمان مجری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شد.

ارسال نظر