{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 182413

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تحولات جدی شکل گرفته در عرصه ریلی کشور اعلام کرد: با فعال شدن دوباره شرکت‌های ریلی تمام واگن‌سازان داخلی سفارش‌های جدید تحویل گرفتند و کار خود را با قدرت ادامه میدهند.

 عباس آخوندی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به نیاز ریلی ایران به ناوگان جدید در طول ماه های گذشته با همکاری صورت گرفته میان راه آهن و شرکت های ریلی سفارش های جدیدی به واگن سازان داخلی داده شده و بسیاری از آنها در حال حاضر با بخش قابل توجهی از ظرفیت خود کار می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به گفته وی، با اضافه شدن ۱۱۳ واگن جدید به عرصه ریلی سفارش های دیگری نیز در اختیار واگن سازان قرار گرفته که بخشی از آنها مربوط به قطارهای حومه ای می شود و با پیگیری های صورت گرفته در آینده نزدیک انتظار داریم بخشی از سفارش ۸۰ واگن به شرکت های واگن ساز داخلی در حوزه قطارهای حومه ای به شرکت های بهره بردار واگذار شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در در طول ماه های گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه قطارهای حومه ای صورت گرفته، اظهار کرد در حال حاضر بخشی از خط ریلی جدید تهران گرمسار آماده بهره برداری شده است و در صورت امکان برای ریاست محترم جمهور با حضور ایشان این خط مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. با تکمیل طرح قطارهای حومه ای امکان آن وجود دارد که بخش قابل توجهی از مشکلات شهرهای بزرگ مانند آلودگی هوا و ترافیک‌های سنگین برطرف شود و صرفه جویی قابل توجهی در عرصه اقتصاد حمل و نقل به ثبت برسد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری