{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 180967

آخوندی: باید رفتار ترافیکی تغییر کند

«عباس آخوندی» شامگاه دوشنبه در سومین جشنواره «تعالی حمل و نقل ریلی» افزود: وسایل نقلیه کشور به ۱۹ میلیون دستگاه رسیده است و اگر موتورسیکلت ها نیز به آن اضافه شود این میزان بیش از ۲۰ میلیون دستگاه می شود.

آخوندی گفت: هرسال بیش از ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه به این تعداد اضافه می شود و اجرای طرح های محدودیتی نیز نتوانسته است تاکنون مشکل رفت و آمد را در کلانشهرها برطرف کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، به گفته وی، اکنون ۱۵ میلیون و ۷۰۰ میلیون نفر در مناطق مختلف شهری تهران زندگی می کنند و روزانه به طور متوسط یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو از اطراف به شهر تهران رفت و آمد می کنند

وی گفت: باید بررسی های روانشناسی روشن شود چگونه یک شهروند برای استفاده از وسیله نقلیه عمومی قانع می شود تا با اقدام های بعدی رفتارهای حمل و نقل شهروندان را تغییر دهیم.

** افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار از ۸ به ۱۲.۵ درصد در دولت یازدهم

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این آیین گفت: در دولت یازدهم سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار کشور از ۸ به ۱۲.۵ درصد رسید.

وی از سرمایه ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد تا بر پایه ۲ بند از برنامه ششم، توسعه حمل و نقل ریلی با ایجاد پایانه های باری و اتصال آن به مرکزهای مهم تجاری کشور و افزایش ترانزیت و صادرات بار مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در برنامه ششم توسعه مالیات ارزش افزوده شرکت های حمل و نقل ریلی صفر محاسبه می شود و در پایان این برنامه باید سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار کشور به ۳۰ درصد افزایش یابد.

در سومین جشنواره تعالی حمل و نقل ریلی ۴۲ شرکت بر پایه ارزیابی عملکرد کمیته داوران، تقدیرنامه های سه، دو و یک ستاره گرفتند.

تقدیرنامه سه ستاره فقط به ۲ شرکت حمل و نقل ریلی رجا و شرکت ریل پرداز سیر رسید و ۴۰ شرکت دیگر تندیس تعالی سازمانی دریافت کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری