{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 175142

وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۱۳۹۰ میلیارد تومان به پروژه‌های ریلی کشور در دهه فجر امسال خبر داد.

عباس آخوندی  با بیان اینکه پروژه‌های ریلی قابل افتتاح در دهه‌فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۱۳۹۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: در این بین حدود ۷۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص به حوزه خطوط ریلی جدید دارد که قرار است حدود ۱۹۸ کیلومتر ریل‌گذاری جدید در کشور صورت گیرد تا طبق تعهدات، پنج مرکز استان در کشور از این پروژه‌های منتفع شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: همچنین برای دوخطه کردن‌های ریل‌های موجود کشور ۴۹۶ کیلومتر ریل‌گذاری با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

این مسئول در خصوص پروژه دوخطه کردن راه‌آهن زنجان ـ قزوین اظهار کرد: دوخطه کردن راه‌آهن زنجان ـ قزوین از پروژه‌های مهم توسعه ریلی کشور است که در سفر مقام معظم رهبری به آن تاکید شده بود و در سفری که رئیس‌جمهور به زنجان داشت نیز تعهد شد تا عملیات اجرایی پروژه مذکور آغاز شود.

آخوندی ادامه داد: خوشبختانه این کار طبق تعهدی که رئیس‌جمهور داده بود، آغاز شد و در این پروژه ۱۷۲ کیلومتر ریل‌گذاری داریم که قرار است در چهار قطعه انجام شود که خوشبختانه با پیشرفت خوبی نیز این کار در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که همزمان با کارهای اجرایی و زیربنایی، کار خطوط ریلی کاملا به صورت اتوماتیک مدیریت می‌شود و امروز در حال حرکت به سمت تمام‌اتوماتیک کردن کار خطوط ریلی هستیم.

ارسال نظر

  • حمید
    ۰ ۰

    ساخت راه آهن اصفهان - شهرکرد و ساخت راه آهن حومه ای قم - منطقه آزاد تجاری سلفچگان از پروژه های مهم ترانزیتی هستند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری