کد خبر 525677

دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران؛

مردم توان خرید لوازم خانگی را ندارند

در حالی که اخیراً یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده لوازم خانگی قیمت محصولاتش را ۲۵ درصد افزایش داد، دبیر انجمن صوتی و تصویری گفت: موافق افزایش قیمت‌ها نیستیم، زیرا مردم توان خرید ندارند و کالا روی دست تولیدکنندگان خواهد ماند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،  اخیراً یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی، قیمت محصولاتش را 25 درصد افزایش داد. این در شرایطی است که دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران معتقد است، مردم توان خرید لوازم خانگی با قیمت‌های بالا را ندارند و به همین دلیل افزایش قیمت لوازم خانگی در شرایط فعلی درست نیست.

محمدرضا شهیدی، دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران با بیان اینکه با توجه به تولید انبوه توسط تولیدکنندگان، با افزایش قیمت‌ها، کالا روی دست تولیدکنندگان خواهد ماند، اظهار داشت: تاکنون در حوزه لوازم صوتی و تصویری و به‌طور ویژه تلویزیون افزایش قیمتی اعلام نشده است.

وی اضافه کرد: هرچند با توجه به افزایش نرخ دستمزد، مدارک مربوطه برای افزایش قیمت‌ها آماده است، اما از طرفی منتظریم ببینیم سرنوشت نرخ ارز چه می‌شود.

شهیدی ادامه‌ داد: تداوم مقطعی یا دراز مدت نرخ ارز به‌ طور حتم بر برنامه‌ریزی‌ها و نحوه فعالیت تولیدکنندگان موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که هنوز تکلیف نرخ عوارض گمرکی ورود مواد اولیه، اجزا و قطعات لوازم‌خانگی و مبنای محاسبه آن بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی یا نیمایی مشخص نشده و همه اینها باعث شده تا به جمع‌بندی در خصوص افزایش دادن قیمت‌ها نرسیده باشیم.

دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران تصریح‌کرد: شرایط اقتصادی فعلی و مشخص نبودن بسیاری شاخص‌ها از جمله نرخ ارز، عوارض گمرکی و ... سبب شده تا تولیدکنندگان نیز تکلیف خود را در تولید، برنامه‌ریزی و سفارش‌گذاری کالا‌ها و مواد اولیه و قطعات ندانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر