کد خبر 498958

در بررسی عملکرد ۹ماهه شرکت های تابعه صدرتأمین مشخص شد؛

سود خالص زغال سنگ پروده طبس ۱۸۵درصد افزایش یافت

جلسه بررسی عملکرد سود و زیان شرکت زغال سنگ پروده طبس، از شرکت های تابعه هلدینگ صدرتأمین، در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۹۹ از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰ برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، شرکت زغال سنگ پروده طبس موفق به افزایش 185 درصدی شاخص سود خالص خود در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته شد.

شایان ذکر است که این شرکت به عنوان بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور، با نماد "کزغال" در صف عرضه اولیه فرابورس ایران قرار دارد.

جلسات بررسی عملکرد شرکت های تابعه هلدینگ صدرتأمین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.

1

جداول و نمودارهای گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت زغال سنگ پروده طبس

جلسه بررسی عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 9 ماهه سال جاری با حضور مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و معاونین و مدیران بخش های مرتبط به صورت آنلاین با هلدینگ سرمایه گذاری صدرتأمین برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس در این خصوص گفت: باعث افتخار است که در سال "جهش تولید"، علیرغم مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه و محدودیت های ناشی از شیوع کووید 19، با همت، تلاش و همدلی کلیه کارکنان در بخش های مختلف عملیاتی و پشتیبانی، به طور میانگین 90درصد اهداف برنامه 9 ماهه در حوزه های 5گانه را محقق نموده ایم.  

01

کریتی ثانی در ادامه با اشاره به میزان تولید کنسانتره زغال سنگ در این شرکت گفت: با عنایت به اینکه اهداف برنامه در 9 ماه گذشته به خوبی محقق شده است، ان شاء ا... شرکت زغال سنگ پروده طبس، همانند شش سال گذشته، در سال 1399 نیز برای هفتمین سال متوالی، بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور خواهد بود. وی افزود ارزش فروش کنسانتره نیز در 9 ماهه سال جاری، در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، 72 درصد رشد داشته است.

02

03

04

05

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس بیان داشت که با هدف اصلاح ساختار مالی پروژه های در دست اقدام، سرمایه شرکت طی دو مرحله در سال جاری افزایش داشته و از 60 میلیون ریال به 2000 میلیارد ریال رسیده است.

انجام این پروژه ها مطمئناً به افزایش راندمان تولید منجر خواهد شد تا سهامداران نیز از منافع حاصل منتفع شوند.

کریتی ثانی تأکید نمود که اجرای دو پروژه موضوع افزایش سرمایه، در واقع به توسعه زیرساخت تجهیزاتی شرکت خواهد انجامید. با تحقق این مهم، شرکت زغال سنگ پروده طبس علاوه بر تأمین بخش عمده نیاز داخلی، توسعه بازار بین المللی را به منظور صادرات محصول، دنبال خواهد نمود تا تجربه صدور موفق 66500 تن کنسانتره زغال سنگ به کشور چین را با کمیت و وسعت بیشتری در سایر کشورهای متقاضی نیز دنبال نماید.

ضمن اینکه با توجه به وجود نیروی انسانی مجرب و متعهد در این شرکت، تحقق این پروژه ها در کنار اجرای طرح های توسعه معدنکاری، اشتغالزایی پایدار منطقه را نیز افزایش داده و به توسعه هرچه بیشتر منطقه در زمینه های معدنی، صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و زیرساختی منجر خواهد شد که می تواند اشتغال پایدار 2500 نفر فعلی را توسعه بخشیده و فرصت های اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بیشتری ایجاد نماید.

001

002

مدیرعامل بزرگترین بنگاه معدنی تولیدکننده زغال سنگ کشور به مجموعه اقدامات صورت گرفته جهت ساماندهی شرایط شرکت اشاره و با توجه به سیاست گذاری صورت گرفته جهت ورود شرکت به بازار سرمایه، عنوان داشت که بر اساس مصوبات مجمع عمومی فوق العاده، ماهیت شرکت از خصوصی به عمومی تغییر یافت و اصلاح اساسنامه نیز بر همین مبنا و با هدف عرضه سهام شرکت در بازار سرمایه، انجام شد تا شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان اولین و تنها معدن تمام مکانیزه استخراج زیرزمینی زغال کشور ایران، در 29 اردیبهشت 1399، مجوز هیأت پذیرش فرابورس ایران را دریافت نموده و نهایتاً به عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی و شصت و پنجمین شرکت بازار اول، در تاریخ 3 دی ماه 1399 در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج و در صف عرضه اولیه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر