تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

امضای ١١ سند همکاری میان ایران و عمان

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در بدو ورود به عمان بر ارتقاء و تعمیق روابط اقتصادی بین دو کشور با شناسایی ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری متقابل تأکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، معدن و تجارت، «سید رضا فاطمی امین» که در بدو ورود به عمان با استقبال «صالح‌المسن» معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری این کشور و «علی نجفی» سفیر کشورمان در مسقط همراه بود، با بیان این مطلب، افزود: امیدواریم که در این سفر فعالیت‌های اقتصادی دو کشور را فعال‌تر کنیم، زیرا روابط اقتصادی ایران و عمان عقب‌تر از روابط خوب سیاسی دو کشور است.

وی با بیان اینکه زمینه‌های زیادی برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور وجود دارد، تصریح‌کرد: اگر این زمینه ها شناسایی و فعال شود، می‌تواند آینده خوبی را برای دو کشور در پی داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان، عمان را یکی از بهترین همسایه‌های ایران برشمرد و افزود: همواره روابط میان دو کشور در عرصه‌های سیاسی بسیار خوب بوده است.

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری سلطنت عمان نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط سیاسی بسیار مستحکمی با جمهوری اسلامی ایران داریم، تصریح‌کرد: روابط دو کشور دیرینه، تاریخی و برادرانه در همه عرصه‌ها است.

صالح المسن در ادامه با ابراز خرسندی از همسایگی با ایران، فرهنگ و تمدن کشورمان را قابل تقدیر دانست.

در راستای برنامه های دولت سیزدهم با هدف توسعه روابط تجاری با کشورهای منطقه، وزیر صمت به همراه رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران و برخی از نمایندگان دستگاه‌های دولتی، در رأس هیات بزرگ تجاری از بخش خصوصی به‌منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، به این کشور سفر کرده است.

قرار است در سفر وزیر صمت به عمان ۱۱ سند همکاری مورد بررسی دو طرف قرار گیرد و برای افزایش سهم صادرات ایران از بازار عمان به حدود ۱۰ درصد و استفاده از ظرفیت این کشور برای صادرات مجدد برنامه‌ریزی شود.

 پیشتر رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان اعلام کرد: در ۱۰ ماهه ۱۴۰۰ به یک میلیارد دلار حجم تجارت خارجی با عمان رسیدیم که تا پایان سال به ۱.۲ میلیارد دلار خواهیم رسید.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها