کد خبر 481428

پیش‌بینی یخبندان تهران بر روی نقشه

معاون پیشگیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از فراهم شدن امکان پیش‌بینی وقوع یخبندان در تهران خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید مجتبی حسینی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه هشدار برف و یخبندان در پایتخت گفت: سامانه پیش‌بینی و هشدار سیلاب، برف سنجی و یخبندان با نصب دستگاه‌های آنلاین سنجش از هفته گذشته فعالیت خود را در تهران آغاز کرد.

وی با بیان اینکه با استفاده از این سامانه می‌توان نقشه خطر یخبندان در شهر را پیش‌بینی کرد، گفت: این نقشه احتمال یخبندان برای چهار تا پنج روز آینده را در شهر پیش بینی می‌کند.

حسینی با اشاره به درجه‌بندی میزان یخبندان در این سامانه اظهارکرد: این سامانه دارای سطح بندی برای دمای کمتر از منفی دو، دمای منفی دو تا صفر، دمای صفر تا دو و دمای بالاتر از دو درجه است که با رنگ‌های مختلف روی نقشه نشان داده می‌شود.

 معاون پیشگیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه دستگاه‌های برف سنج نیز در نقاط شمالی تهران نصب شده است، تصریح کرد: این دستگاه‌ها که در محدوده‌های ولنجک، شهرک قائم، میدان برود و بهاران نصب شده اند، هنگام بارش برف در لحظه به مدیران مسئول و مدیران بحران هشدارهای لازم را می‌دهد.

به گفته وی، این سامانه تماما آنلاین و هوشمند است و در هر ساعت از شبانه روز قابلیت ارائه هشدار و نیز خروجی گزارش به مدیران را خواهد داشت. 

ارسال نظر