{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 431291

درخواست شهردار تهران در نامه‌ای به دولت؛

شهردار تهران طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار پرداخت بیمه تاکسیرانان بنابر تأکید رئیس جمهور مبنی بر حمایت از مشاغل آسیب دیده، شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در نامه حناچی خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهور آمده است:

«با عنایت به تاکید ریاست جمهوری مبنی بر لزوم حمایت از اقشار آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم پرداخت بیمه بیکاری به مشمولان تعریف شده در مصوبات دولت همانگونه که مستحضر هستید رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری که در قالب بیمه رانندگان از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار هستند از جمله اقشاری هستند که بیشترین آسیب را در این بحران دیده اند، لیکن در مراجعه این افراد به سامانه تأمین اجتماعی جهت ثبت درخواست دریافت بیمه بیکاری با این پیغام مواجه می‌شوند که به علت پرداخت ۲۷ درصد سهم بیمه و نداشتن کارفرما امکان پرداخت بیمه بیکاری برای شما میسر نیست. که این موضوع سبب اعتراض رانندگان به دلیل مشکلات مالی ناشی از محدودیت فعالیت آنها شده است.

با توجه به شرایط حساس کنونی نظر مساعد دولت در حمایت همه جانبه از مشاغل آسیب دیده به منظور همکاری و همراهی هرچه بیشتر رانندگان در این ایام و در راستای قطع زنجیره انتقال این ویروس و کاهش فعالیت ناوگان عمومی، خواهشمند است دستور فرمائید ترتیبی اتخاذ گردد که کلیه رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری نیز بتوانند در مدت زمان مشخص از بیمه بیکاری یا کمک‌های مشابه جایگزین برخوردار شوند.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری