{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429525

در صحن شورا مطرح شد؛

رئیس شورای شهر تهران بازگشت قائم‌مقامان به شهرداری تهران را دور زدن مصوبه قانونی خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین، در جریان دویست و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در زمان بررسی طرح ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران پیشنهاد داد که بار دیگر قائم‌مقامان به شهرداری تهران بازگردند.

وی گفت: شهرداران مناطق روزانه دهها جلسه دارند که باید محل کار خود را ترک و به این جلسات برسند. در چنین شرایطی، امور مناطق بر زمین می‌ماند و شهردار حوزه اختیارات خود را به یکی از معاونان تفویض می‌کند.

فراهانی اضافه کرد: از آنجایی که معاونان از هم‌ردیف خود حرف‌شنوی ندارند، عملاً کارها جلو نمی‌رود در نتیجه پیشنهاد می‌دهم که مانند سابق، قائم‌مقامان به شهرداری تهران بازگردند و در غیاب شهردار، به کارهای منطقه و ارباب‌رجوع رسیدگی کنند.

عضو شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون قائم‌مقامان در شهرداری‌های مناطق حضور دارند و حقوق دریافت می‌کنند و عملاً از نظر مالی کمکی به شهرداری تهران نشده و بهتر است که آنان بر سر کار خود بازگردند.

در ادامه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نسبت به چنین پیشنهادی واکنش نشان داد و گفت: درواقع پیشنهاد شما نوعی دور زدن مصوبه است. ما مصوب کردیم که قائم‌مقامان حذف شوند. همچنین سازمان امور استخدامی کشور نیز قائم‌مقامان را از چارت اداری حذف کرده و دیگر امکان به‌کارگیری فردی در چنین جایگاهی وجود ندارد؛ در نتیجه با پیشنهاد شما موافقت نمی‌شود.

همچنین حجت نظری عضو دیگر شورای شهر تهران به عنوان موافق این پیشنهاد گفت: شما هر یک از جلسات صحن را به یک شکل اداره می‌کنید بنابراین اگر چنین اتفاقی بیفتد و قائم‌مقامان به شهرداری برگردند، اتفاق عجیبی نیست.

هاشمی در واکنش به اظهارنظر نظری گفت: ما مصوبه داریم. من اجازه نمی‌دهم که شما مصوبه قانون را دور بزنید.

حسن رسولی نیز در مخالفت با این پیشنهاد گفت: شهرداری تهران ۸ معاونت دارد، اگر ۸ معاونت نتوانند به کارهای شهرداری و ارباب‌رجوع رسیدگی کنند، یک نفر قائم مقام هم نمی‌تواند.

وی ادامه داد: برای مثال اگر قائم مقام به مشهد برود، آن وقت برای اداره امور باید قائم مقام دوم هم منصوب کنیم؟

در نهایت محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: من با این پیشنهاد شما موافقت نمی‌کنم و اینکه اجازه دادم صحبت کنید، برای آن بود که خودتان را خالی کنید. این موضوع در جلسه هیئت رئیسه شورا و همچنین جلسه آتی صحن بررسی خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری