کد خبر 410567

کانون بوی نامطبوع در پایتخت مشخص شد

معاون اداره کل محیط زیست استان تهران، با اشاره به این که کانون بوی نامطبوع در پایتخت از جنوب شهر تهران است، گفت: هنوز در خصوص شناسایی منشاء بوی نامطبوع در تهران به اجماع نظر نرسیده‌ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عصر امروز جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد.

در جریان این جلسه رستگاری معاون اداره کل محیط زیست استان تهران در ارتباط با منشاء بوی نامطبوع در تهران اظهار کرد: در این خصوص تاکنون 4 جلسه برگزار شده است، اما هنوز به جمع‌بندی نهایی و اجماع نظر کامل نرسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: با اعلام نظر دانشگاه‌ها قرار شد این مرکز به ارائه پروپزال در خصوص شناسایی منشاء بوی نامطبوع در پایتخت اقدام کند و البته در حال حاضر فرضیه‌هایی در خصوص منشا بوی مطرح است اما نمی‌توان به قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.

رستگاری ادامه داد: شهرداری تهران مکلف شد تا نسبت به نصب دستگاه‌هایی در مجموعه آرادکوه اقداماتی در این خصوص انجام دهد.

وی در پایان گفت: آنچه مشهود است که هرگاه جهت باد جنوب به شمال در تهران باشد، این بوی نامطبوع استشمام می‌شود و به نظر می‌رسد بتوان گفت کانون بوی نامطبوع از جنوب شهر تهران است، اما در کل هنوز به اجماع نظر در خصوص شناسایی منشا بوی نامطبوع در تهران نرسیده‌ایم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  محل این بو که بالاخص در روز گذشته که شدت بیشتری پیدا کرد از اطراف خیابان شهید قنبر زاده تهران گزارش شده است.

 • محمد
  ۰ ۰

  این بوی سولفید هیدروژنه که از شکاف های زمین زیر شهر تهران داره خارج میشه نشونه آغار فعالیت آتشفشان دماونده که متاسفانه تا حالا بهش توجه نکردن، تا چند سال دیگه شاهد خروج مواد مذاب از دهانه آتشفشان دماوند خواهیم بود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  براي چي تيتر زدي كه منشا بو مشخص شد؟؟؟؟!!!!!!!