کد خبر 391637

افزایش کیفیت کار با نظارت سازمان‌های مردم نهاد/ زیر ساخت‌ها باید افزایش پیدا کند

اولین نشست مشورتی سازمان رفاه، مشارکت و خدمات اجتماعی با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کارتن خوابی به دنبال فراخوان شهرداری تهران برای همکاری بیشتر با سمن ها برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ، اولین نشست مشورتی سازمان رفاه، مشارکت و خدمات اجتماعی با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کارتن خوابی به دنبال فراخوان شهرداری تهران برای همکاری بیشتر با سمن ها برگزار شد.

حسینی در ابتدای این نشست گفت: با وجود اینکه بارندگی های امسال زودتر آغاز شده و به شکل قابل ملاحظه ای بیشتر از سال گذشته بوده اما خوشبختانه همکاران من آمادگی کامل داشتند و توانستند وظایف شان را به خوبی انجام دهند.

 سید مالک حسینی در ادامه افزود:  تلاش داریم با اعتماد سازی بیشتر افراد بی خانمان و کارتن‌خواب را در شب‌های سرد سال به استفاده از گرمخانه ها راغب کنیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ادامه داد: سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی زیر ساخت های خوبی به لحاظ نیروی انسانی و ظرفیت های فیزیکی دارد و برای پذیرش مددجویان هیچ مشکلی نداریم. هم اکنون در گرمخانه های سطح شهر امکان پذیرش 2800 نفر و در روزهای اضطراری امکان پذیرش تا 4 هزار مددجو را داریم.

حسینی با اشاره به اینکه برای جذب و جلب اعتماد این افراد به گرمخانه ها همکارانم 4  روز در دره فرحزاد و پاتوق های دیگر مستقر بودند، عنوان کرد: در شهرداری وظیفه داریم کسی بی سر پناه و گرسنه نماند و در مسائل مربوط به کارتن خواب ها باید جنبه انسانی این مسئله را در نظر بگیریم. تلاش کرده ایم در تحقق این سیاست موفق باشیم، اما موفقیت ما را باید افکار عمومی قضاوت کند‌.

وی تصریح کرد: برخی از افراد کارتن خواب به دلیل رفتارهای گذشته، سهولت در مصرف مواد مخدر و موانع ذهنی که پیش از این برایشان ایجاد شده  به گرمخانه ها نمی آیند و ما همه ظرفیتهایمان را بسیج کرده ایم تا پیش از رسیدن به اوج سرما و برای پیشگیری از خطراتی که افراد آسیب پذیر را تهدید میکند، اعتماد آن ها را جلب کرده و این چالش را به بهترین نحو مدیریت کنیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در جمع بندی نهایی این نشست افزود: باید به این افراد بهترین خدمات ارائه شود. این افراد شرایط معمولی ندارند و اگر بخواهند به جامعه بازگردند باید بدانند برای کسانی مهم هستند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با اشاره به اینکه باید زیر ساخت های خدمات اجتماعی افزایش پیدا کند، گفت: با نظارت سازمان های مردم نهاد بدون تردید کیفیت خدمت رسانی ارتقا خواهد یافت و برای رسیدن به این مهم به کمک تمامی سازمان های مردم نهاد حساب می کنیم.

در ادامه این نشست فعالین اجتماعی و مدیران سازمان های مردم نهاد انتقادات و پیشنهاداتی را مطرح کردند و جلسه بعدی برای ادامه کار و هماهنگی های بیشتر به هفته آینده موکول شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر