{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390355

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران سرانجام طرح سه نفره شدن سرنشین تاکسی‌ها را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا قنادان درباره طرح سه نفره شدن سرنشین‌‌ تاکسی‌ها، اظهار کرد: طبق جمع‌بندی‌های صورت گرفته، این طرح برای خطوطی مناسب است که مسیر طولانی‌ دارند و مسافر برای رسیدن به مقصد حدود 45 دقیقه تا یک ساعت در خودرو است اما درباره خطوط کوتاه که مسافر حدود 15 دقیقه در تاکسی است چهار نفره بودن سرنشین‌، برای مسافران آزار دهنده نیست.

وی ادامه داد: همچنین میزان نارضایتی و علاقمندی مسافران در خطوطی که طرح به صورت پایلوت اجرا شد، بسیار به هم نزدیک بود. در عین حال بر اساس یک نظام عرفی در برخی خطوط که مسیر طولانی دارند، این طرح در حال اجراست. به عنوان مثال در خط میدان انقلاب-کرج، در ساعات میانی روز که میزان انتظار مسافران برای پر شدن تاکسی زیاد است، با سه مسافر حرکت می‌کنند و خودشان به توافق می‌رسند که کرایه نفر چهارم بین آنها تقسیم شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: بنابراین ترجیح دادیم این موضوع به همین شکل ادامه پیدا کند چراکه هنوز میزان مزیت‌ها و نارضایتی‌‌هایی که ممکن است ایجاد شود برایمان شفاف نیست علاوه بر این اقتضائات مناطق مختلف شهر تهران با یکدیگر متفاوت است؛ نوع برخورد مسافران در شمال و جنوب و مرکز شهر با یکدیگر تفاوت دارد  بنابراین تریجیح دادیم این طرح را با یک قائده کلی در شهر اعمال نکنیم ضمن اینکه در ساعات پیک در برخی خطوط با همین تعداد تاکسی فعال، با کمبود ناوگان رو به رو هستیم.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اینطور که اقتصاد داره شکوفا میشه، دوباره پیکان پکیده ها به ناوگان فرا خوان میشن و 3 تا عقب 3 تا جلو با بقل در راننده هم داریم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری