{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387830

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به عدم توجه به تذکرات شورا به شهرداری تذکر داد و گفت: ادامه این روند جایگاه نهادهای نظارتی را زیر سؤال می برد و ما راهی جز طرح سؤال از شهردار نداریم.

اقتصادآنلاین-فائزه مومنی ؛محمد سالاری در جلسه علنی روز سه شنبه ضمن گلایه از شهرداری تهران که نسبت به توجه به برخی از تذکرات بی توجه است، باید رویکرد مناسبی در خصوص برخی از تذکرات اتخاذ شود، گفت:  در پروژه پالادیوم به عنوان پروژه بزرگ مقیاس ساختمانی در ابتدای دوره تذکراتی دادم، مجموعه قابل توجهی بارگذاری متخلفانه با همراهی شهرداری در این مجتمع تثبیت شده است اما تخلفی عیان در این پروژه وجود دارد که در تاریخ 1396.7.4 نسبت به آن تذکر دادم و یک ماه بعد نیز چند تن از اعضای شورا نسبت به آن تذکر داده و آن احداث زیرگذر و ایجاد پل در مجموعه پالادیوم است که به طور عیان به حقوق عمومی شهر تعدی کرده است.

سالاری با بیان اینکه معاونت قضایی دادستان کل کشور چندین بار به شورا و شهرداری در خصوص این تخلف نامه نوشته است، همچنین در کمیسیون ماده 100 به این تخلفات رسیدگی شده، همچنین مشاور وزیر راه وقت نیز نسبت به آن هشدار داده و سازمان بازرسی شهرداری تهران نیز گزارش کاملی از تخلفات تهیه کرده است، گفت: رأی بدوی این مجتمع صادر شده اما با رایزنی مالک و شهرداری منطقه تلاش می شود رأی تجدیدنظر به تأخیر بیفتد.

وی تأکید کرد: در حالی که رأی بدوی ماههاست صادر شده، موضوع تخلف نیز یک موضوع واضح و علنی است اما با تلاش شهرداری، مالک و برخی افراد صاحب نفوذ تلاش می شود این پرونده دوباره تبدیل به نظریه شود و در خصوص آن نظر داده شود با این امید که از این ستون به آن ستون فرج است اگر با این روش ها جایگاه نهادهای نظارتی زیر سؤال برود، راهی جز طرح سؤال از شهردار نمی ماند و از شهردار تقاضا داریم نسبت به تذکراتی که در خصوص مضوضوعات تخلف آمیز است، توجه بیشتری شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به جایگاه اعضای شورای شهر تهران در شورای عالی شهرسازی گفت: با وجود آنکه اعضای شورای شهر تهران در شورای عالی شهرسازی حق رأی ندارند اما به نگاه و نظر آنها در این شورا توجه بیشتری نسبت به شهرداری می شود. زمانی که پادگان 06 در شورای عالی شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت، ما با بارگذاری 1.7 میلیونی در این منطقه مخالفت کردیم که وزیر راه بر اساس تذکر ما یک سال و نیم تصمیم گیری در خصوص این پرونده را به تأخیر انداخت. در حال حاضر با بارگذاری 630 هزار متر مربعی در این زمینه موافقت شده که هر چند ما راضی به این هم نیستیم اما به دلیل حقوق مکتسبه این تصمیم گیری انجام شد ولی 35 هکتار از این زمین تقدیم شهرداری و شهروندان تهرانی شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری