{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387694

مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری با تاکید بر اینکه با تصویب بند ۳ ماده ۴۱ لایحه مالیات بر ارزش افزوده و برابر شدن سهم دولت و شهرداری‌های کشور درآمدهای پایدار شهرداری‌ها افزایش می یابد، گفت: بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: در ماده ۵۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده وضع عوارض مربوط به شهرداریها توسط شوراهای اسلامی شهر با اخذ اجازه وزارت کشور امکان پذیر شده است. براساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی اختیارات حکومت‌های محلی و شوراهای اسلامی شهرها نباید آسیب ببیند. 

وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید اختیارات شوراهای شهر و روستا و دهیاریها محدود شود، افزود: پتانسیل هر شهر و روستا متناسب با ظرفیت آنجا متفاوت است و آن ها باید بتوانند برای مسایل محلی قانون ‌گذاری کنند. 

مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری در خصوص تساوی سهم شهرداری‌ها و دولت از عوارض مالیات بر ارزش افزوده، عنوان کرد: در بند ۳ ماده ۴۱ توافق شده است، سهم شهرداری‌ها و دولت برابر باشد. طبق ماده ۴۲ باید سهم شهرداریها و دهیاریها به طور ۱۰۰ درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود. 

هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می شود. بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده اند. 

وی تصریح کرد: اگر ماده ۵۳ و بند ۳ ماده ۴۱ تصویب نشوند و معافیت‌های ماده ۹ کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت. امیدوارم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موارد حساسیت لازم را نشان دهند و همان گونه که در کمیسیون اقتصادی مجلس، دولت و نمایندگان همراهی و همسویی لازم را داشتند در صحن مجلس شورای اسلامی هم به این موارد توجه شود.

بنا براعلام شهرنوشت، مشاور شهردار تهران تاکید کرد: شهرداری های کشور با حدود ۷۰ درصد وسعت بزرگ ترین دستگاه‌های اجرایی در حوزه خدمات رسانی شهری به مردم هستند و امیدوارم با تصویب و اصلاح این موارد بتوانند مسیر توسعه را دنبال کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری