{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 385727

در نشست مشترک دو عضو شورا مطرح شد؛

عضو شورای شهر تهران گفت: حق‌آبه بوستان جنگلی چیتگر با ظرفیت ۷۰ لیتر در ثانیه برقرار شده است.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ آرش حسینی میلانی عضو شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت بوستان جنگلی چیتگر در جمع خبرنگاران، گفت: بعد از بازدید جلسه‌ای با نمایندگان شرکت آب و فاضلاب داشتیم تا آخرین وضعیت حق‌آبه بوستان چیتگر بررسی شود و در آنجا گزارشی نیز ارائه شد.

او با اشاره به بدهی‌های شهرداری تهران به شرکت آب و فاضلاب، گفت: قرار شد بدهی‌های شرکت آب و فاضلاب از محل مطالبات شهرداری تهاتر شود و با حسن تفاهم آب بوستان چیتگر وصل شد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: مجوز حق‌آبه بوستان جنگلی چیتگر از دهه 40 برقرار بود و این حق‌آبه نیز سند رسمی دارد و نباید این سند خدشه‌دار شود و شورا نیز تأکید دارد که میزان و شکل مصرف آب در بوستان چیتگر باید بهینه شود.

حسینی میلانی با اشاره به مشکلات قسمت غربی بوستان چیتگر، گفت: موضوع آب در قسمت غربی بوستان چیتگر مشکل اعتباری دارد و قرار است تا انتهای سال 99 کامل شود و در حال حاضر حق‌آبه 70 لیتر در ثانیه برای بوستان چیتگر برقرار است.

در ادامه زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت بوستان جنگلی چیتگر در جمع خبرنگاران، با تأکید بر این نکته که کمیسیون سلامت و محیط زیست به صورت مستمر بازدیدهای میدانی از بوستان‌ها و فضای سبز دارد، گفت: مأموریت ویژه‌ای بر عهده کمیسیون محیط زیست برای نظارت از فضاهای سبز پایتخت قرار دارد و در بررسی و بازدیدها از فضای سبز پایتخت، بوستان جنگلی چیتگر مورد بازدید قرار گرفت.

او با تأکید بر این نکته که خشک شدن بوستان چیتگر مورد توجه قرار گرفت، گفت: باتوجه به خشک شدن بخشی از درختان بوستان چیتگر، جلسه‌ای با حضور شهردار منطقه 22 برگزار شد و در آن جلسه اقدام‌هایی که مدیریت شهری برای جلوگیری از گسترش خشک شدن بوستان چیتگر انجام شده بود، مطرح شد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر این نکته که بوستان جنگلی چیتگر 800 هکتار است، گفت: این بوستان در دهه 40 احداث شد و در غرب تهران با عنوان ریه پایتخت در منطقه غرب پایتخت شناخته شد.

صدراعظم نوری افزود: بوستان چیتگر از چندین دهه مشکلاتی را داشت که این مشکلات در نهایت منجر شد که 90 هکتار از بوستان چیتگر دچار آسیب شود.

او ادامه داد: تغییرات اقلیمی و گرمای هوا در کنار دیگر موضوعات مانند بیماری از دیگر عواملی بود که تا به امروز موجب شد بخشی از درختان بوستان چیتگر دچار آسیب شوند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به جلسه‌های برگزار شده، گفت: در مسیر احیای بوستان چیتگر جلسه‌هایی برگزار شد که در این جلسات اقدام‌های خوبی انجام شد تا بوستان چیتگر احیا شود.

صدراعظم نوری در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان که آیا ساخت و سازهای گسترده در منطقه 22 موجب خشک شدن قسمتی از درختان بوستان چیتگر شده است یا خیر، گفت: بوستان چیتگر محلی نیست که مورد تصرف شخص و یا نهادی قرار بگیرد و تبدیل به مجتمع مسکونی و یا تجاری شود.

او با اشاره به توده‌گذاری محدود، گفت: ممکن است توده‌گذاری محدود صورت گرفته شده باشد و برای فضای تفریحی در بوستان چیتگر فضایی ساخته شود که این موضوع جدا از ساخت و ساز گسترده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تأکید کرد: بوستان چیتگر 800 هکتار فضا دارد که حتما در این فضا مکان‌هایی وجود دارد که در این مکان‌ها ساخت و ساز صورت گرفته باشد.

صدراعظم نوری با تأکید بر بحران آب در کشور، گفت: بحث تأمین آب در کشور موضوعی جدی است و باید تلاش کنیم آبی که به دست می‌آوریم در مصارف مناسب و شکل‌های متناسب با اقلیم مورد استفاده قرار بگیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری