{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383725

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: دولت بدهی ۸ ساله خود به شهرداری در حوزه پارک حاشیه‌ای را پرداخت نکرده است تا بتوانیم برای پایتخت پارکینگ بسازیم.

به گزارش اقتصادآنلاینبه نقل از فارس، یوسف حجت مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  درباره پارک حاشیه‌ای هوشمند اظهار داشت: درآمد حاصل از این موضوع برای شهرداری ناامیدکننده و پیش‌بینی‌های انجام گرفته محقق نشده است، چرا که براساس بررسی‌های به عمل آمده قرار بود روزانه از محل هر جای پارک 6 هزار و 500 تومان درآمد برای شهرداری حاصل شود ولی اکنون این رقم حتی به یک سوم هم نرسیده است.

وی افزود: درآمد حاصل از پارک حاشیه‌ای مستقیما به خزانه دولت واریز می‌شود، البته باید صددرصد این پول به شهرداری بازگردد و ما از این طریق برای شهر پارکینگ بسازیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: تاکنون خزانه دولت هیچ پولی به شهرداری در این زمینه واریز نکرده و حتی درآمد حاصل از پارکومترها هم که مربوط به 8 سال پیش تاکنون بوده به شهرداری تعلق نگرفته است.

حجت عنوان کرد: رایزنی‌هایی در این راستا با خزانه دولت انجام گرفته تا هر چه سریع‌تر درآمد حاصل از پارک حاشیه‌ای به شهرداری واریز شود، ولی به دلیل مطرح کردن بروکراسی‌های پیچیده و اداری، این موضوع محقق نشده است.

وی عنوان کرد: درآمد حاصل از طرح ترافیک، مستقیم به شهرداری واریز می‌شود و به خزانه دولت نمی‌رود که این پول خرج موضوعاتی همچون خط کشی خیابان‌ها، توسعه حمل و نقل عمومی، احداث بیشتر خطوط مترو و تهیه گاردریل‌های خیابان‌ها می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: همچنین از محل جرائم رانندگی پلیس، باید دولت بخشی از مبالغ دریافتی را به شهرداری واگذار کند که پارسال مبلغ واریزی به شهرداری بر همین اساس 35 میلیارد تومان بود و با آن راه‌اندازی دو پایانه اتوبوس و تاکسی و تجهیز آن صورت گرفت و تعدادی دوربین طرح ترافیک نیز خریداری شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری