{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 381278

احمد مسجد جامعی در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به برگزاری مراسم روز تهران در نیمه مهرماه گفت: ۵ سال است که مراسم بزرگداشت روز تهران برگزار می شود. سال گذشته مهندس افشانی توجه ویژه ای به این روز داشت و حضور پیروز حناچی شهردار فعلی تهران نیز در این مراسم چشمگیر بود. امسال با استفاده از تجربه ۵ دوره گذشته، برنامه روز تهران فراتر از یک روز و از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه برگزار می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ، وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته تنها مناطقی در این مراسم مشارکت داشتند که بخشی از تهران قدیم بوده و در هویت بخشی تهران نقش اساسی دارند، گفت: مناطق 11، 12، 20 و 21 در سالهای گذشته نقش اساسی را در مراسم روز تهران ایفا می کردند اما امسال تمامی مناطق، تمام محله ها در برگزاری این روز مشارکت دارند و ستاد شورایاری ها نیز آغاز فعالیت رسمی شورایاری در مناطق را در هفته تهران قرار داده و شعار این هفته نیز 350 خاطره، 350 عکس و 350 نماد است.

این عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: شهردار تهران قول داده اند در این مدت خانه تهران را افتتاح کنند که نقش خاطرات ناصر تقوایی در خانه تهران قابل توجه است.

مسجد جامعی با اشاره به فعالیت همه کمیسیون ها و کمیته های شورای شهر در برگزاری مراسم روز تهران گفت: در این هفته به مناسبت روز باغ ها و بوستان های تهران، بزرگترین پارک بانوان افتتاح می شود که بوستانی 35 هکتاری است. همچنین در روز معماری و شهرسازی تهران، خانه لرزاده که آخرین معمار سنتی در تهران است، به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در این هفته در برنامه های مختلف، هویت طبیعی، معماری، آئینی و فرهنگی تهران مورد بررسی قرار می گیرد و در روز هفت صفر که شهادت امام مجتبی است، آئین های مذهبی ری و شمیران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری