{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 377707

عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

عضو شورای شهر تهران گفت:خودروهای حمل پسماند معاینه فنی ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین، شهربانو امانی گفت: یکی از مباحث مهم در زمینه بهبود کیفیت هوا، معاینه فنی است. بر اساس بند هـ ماده واحده مصوبه “الزام شهرداری تهران به ساماندهی موتورهای دیزل با کاربرد زمینی، ماشین‌آلات عمرانی و ناوگان خدمات و حمل و نقل عمومی و خدمات شهری” به شماره ۲۲۸۱ مورخ ۱۵/۱۲/۹۵ کلیه حوزه‌های اجرایی شهرداری تهران مشتمل بر مناطق، ستاد، شرکت‌ها و مؤسسات مکلف هستند در انتخاب پیمانکاران جهت اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی ممنوعیت استفاده از خودروهای دیزل و موتورهای دیزل زمینی فاقد برگه معاینه فنی و تأییدیه های زیست محیطی را به صورت قانونی اعمال نمایند. 

تأیید صورت حساب‌های مالی خدمات خودروها و موتورهای دیزلی در پروژه‌ها منوط به ارائه برگه معاینه فنی و گواهی تأییدیه زیست محیطی معتبر از ابتدای پروژه خواهد بود.

طبق آماری که به من گزارش شده است، تقریبا تعداد 1200 دستگاه کامیون در سطح شهر تهران مشغول فعالیت در حوزه جمع‌آوری زباله هستند. البته این آمار تنها مربوط به کامیون‌های پلاک دار اعلام شده است و بسیاری از پیمانکاران آمار دقیقی از کامیون‌های خود را ارائه نداده اند. متاسفانه عدم نظارت کافی بر این موضوع باعث شده است که بیش از 50 درصد آنها فاقد معاینه فنی باشند و مابقی نیز معاینه فنی خود را یا با اغماض دریافت کرده‌اند و یا برای دریافت معاینه فنی به شهرستان‌های دیگر مراجعه کرده‌اند، در صورتی که اگر بخواهند در تهران معاینه فنی بگیرند، بدون شک رد خواهند شد.

انتظار میرود ضمن رعایت مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و جهت لزوم پایش مستمر در این خصوص، گزارشی دقیق از وضعیت و برنامه‌های پیش رو ارائه شود. 

لذا خواهشمند است  با توجه به اهمیت موضوع و دراجرای ماده هفتاد و سوم (73) قانون شوراها مراتب را به شهردار محترم تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری