{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 376260

در حاشیه بهره برداری از خط ٧مطرح شد؛

شهردار تهران در واکنش به سرقت سردیس قیصر امین پور در منطقه دو گفت: هنوز گزارشات این سرقت را مطالعه نکردم اما برای حفظ اموال عمومی این موضوع را پیگیری می کنیم.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ پیروز حناچی در حاشیه مراسم بهره برداری از 8.5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو در جمع خبرنگاران با اشاره به سرقت سردیس قیصر امین پور در منطقه دو گفت: من این موضوع را شنیده ام اما هنوز گزارشات مربوط به آن را مطالعه نکرده ام. سرقت اموال عمومی شهر تنها به سرقت مجسمه ها محدود نمی شود و ما شاهد سرقت اموال دیگر شهر از جمله دریچه های چدنی هم روبرو هستیم اما برای حل این مسئله پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه عطر سیب متذکر شد: این نمایشگاه امسال با شکلی جدید در بوستان گفتگو برگزار خواهد شد و تفاوت هایی با نمایشگاه های سالهای گذشته دارد و تأکید بر استفاده از تولیدات داخلی و کاهش هزینه ها دارد.

حناچی با اشاره به بهره برداری از بخش شرقی خط 7 مترو گفت: تلاش می کنیم این وعده که هر ماه یک ایستگاه مترو بهره برداری کنیم را عملیاتی کنیم. امروز از رئیس سازمان برنامه و بودجه قول گرفتیم تا برای تأمین واگن های مترو از تبصره 18 که کمک به تولیدات داخلی است استفاده کنیم. شهردار تهران و شرکت واگن سازی می تواند از این ظرفیت که برای حمایت از تولیدات داخلی و اشتغال است، در حوزه واگن سازی استفاده کند.

شهردار تهران تأکید کرد: یکی از گلوگاه های ما در مترو، تعداد واگن ها است که باید تلاش کنیم برای افزایش ظرفیت مترو واگن های مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی با اشاره به تأخیر در بهره برداری از برخی از ایستگاه های مترو گفت: ایمنی مترو برای ما یکی از اولویت هاست و برای تأمین ایمنی لازم و تجهیز ایستگاه ها به سیگنالی بر این ایستگاه ها با تأخیر افتتاح شد.

وی افزود: برای افتتاح ایستگاه ها، استانداردهای لازم را پیش بینی می کنیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه امروز 4 قطار وارد مدار بهره برداری می شود گفت: این 4 قطار که 28 واگن دارد بخشی از 70 واگن معطل مانده در گمرک است.

این خبر در حال تکمیل است...

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری