{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 374248

در نشست خبری مطرح شد:

شهردار منطقه ۱۷ گفت: تلاشمان این است که مسیر راه‌آهن تهران_ اهواز نیز مانند راه آهن تهران_ تبریز به زیر زمین منتقل شود اما باید این اقدام از سوی وزارت راه و شهرسازی و راه‌آهن باشد که تاکنون اتفاق خاصی در این زمینه نیفتاده است.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محمود کلهری، در اولین نشست خبری که بعد از انتصابش به عنوان شهردار منطقه 17 برگزار کرد درپاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر سرانجام انتقال راه آهن تهران_ اهواز به زیر زمین گفت: تلاشمان این است که خط آهن تهراناهواز نیز مانند تهرانتبریز به زیر زمین برود. جزو وظایف وزارت راه و شهرسازی و راه‌آهن است و  می‌دانیم که اتفاق خاصی هم تاکنون نیفتاده است

او ادامه داد: اگر خط آهن تهران_اهواز به زیر زمین برود بخش جنوبی منطقه تحت تاثیر قرار می‌گیرد؛محلاتی چون وسپنار،ذهتابی و زم زم. همچنین حدود ۲۰درصد جمعیت منطقه نیز با این موضوع درگیر می‌شوند

کلهری همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نرخ آسیب‌های اجتماعی در این منطقه بسیار بالا است و باعث ناامنی ساکنان شده است، تاکید کرد: نرخ آسیب اجتماعی از آنچه به منطقه ما نسبت داده می‌شود کم‌تر است اما برای ساماندهی آن نیاز به همکاری نیروی انتظامی داریم.

او همچنین در واکنش به کمبود پارکینگ در منطقه و اعتراض شهروندان گفت: در منطقه مشکل پارکینگ داریم اما برای حل آن از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استقبال می‌کنیم.

کلهری همچنین با اشاره به تملک چند پلاک در قسمت غربی امام زاده حسن اظهار کرد: حدود ۲۰سال با سازمان اوقاف برای خرید ٣پلاک که تبدیل به فضای سبز شود درگیر بودیم و به زودی این املاک تملک خواهند شد.

شهردار منطقه 17 همچنین در واکنش به انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر تعدد قهوه‌خانه‌ها در این محدوده گفت: اینکه می‌گویند سرانه قهوه‌خانه‌ها از سرانه فضای سبز بیشتر است را تکذیب می‌کنم اما قبول دارم که تعدادشان زیاد است،در عین حال فقط ما نهاد درگیر نیستیم!

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری