{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372614

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور ایمن سازی بازار تهران گفت: قرار است در ایستگاه های بازار موتور چهار چرخ مورد استفاده آتش نشانان قرار گیرد و احتمالا تا سه ماه آینده این تجهیزات مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهرنوشت؛ مهدی داوری با اشاره به وضیت ایمنی بازار تهران اظهار کرد: به منظور ایمن سازی بازار تهران از سال های دور اقدامات زیادی انجام شده که از جمله آنها می توان به آموزش مالکان واحدهای بازار اشاره کرد.

وی با اشاره به نصب تعداد زیادی دستگاه خاموش کننده حریق در بازار تهران اضافه کرد: آتش نشانی با بازاریان به طور دایم در حال تعامل است و در مواقع لزوم اخطاریه ها و دستورالعمل هایی را صادر می کند، اما بازار مجموعه وسیعی است که سازمان های زیادی را درگیر می کند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: به طور مثال میراث فرهنگی، شرکت برق و ... از جمله سازمان هایی هستند که نقش هایی را در بحث حفظ ایمنی در بازار ایفا می کنند؛ البته دستگاه های مرتبط اقدامات لازم را شروع کرده اند اما حفظ ایمنی در بازار به یک عزم ملی نیاز دارد تا شرایط این محل ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون دو ایستگاه آتش نشانی در بازار مستقر است، اضافه کرد: تلاش شده تجهیزاتی در این ایستگاه ها نگهداری شود که در شرایط سخت بازار به بهبود وضعیت کمک کنند؛ شاهد این امر هم آن است که تا امروز آتش نشانی توانسته حریق هایی که در بازار اتفاق می افتد را مهار کند.

داوری با بیان اینکه نیروهای آماده آتش نشانی همواره در بازار حضور دارند، تاکید کرد: آتش نشانان در ساعت استراحت خود به گشت زنی در بازار می پردازند، اما این موارد کافی نیست و نگرانی شهردار تهران به جا است؛ سازمان های مختلف با هم افزایی باید نسبت به ایمن سازی مناسب تر بازار اقدام کنند.

وضعیت ایمن سازی واحدهای ناایمن در بازار تهران رضایت بخش نیست 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در راستای تامین ایمنی تعدادی از واحدهای ناایمن در بازار پلمپ شده اند، تصریح کرد: تعدادی از این واحدهای ناایمن اقدامات ایمن سازی را آغاز کرده اند، اما وضعیت رضایت بخش نیست و تعدادی هم علیرغم تاکیدات سازمان آتش نشانی شهرداری تهران و اخطارهای پی در پی هنوز ایمن سازی واحدهای خود را آغاز نکرده اند.

وی با بیان اینکه آتش نشانی برای ایمن سازی به الزام و قوانین نیاز ندارد، گفت: آتش نشانی نباید برای ایمن سازی هر پاساژ راه طولانی را طی کند؛ واحدهای پلمپ شده طی دو مرحله (اقدامات موقت) و با گذراندن فرصت 6 ماهه می توانند مراحل ایمن سازی واحد خود را کامل کنند.

داوری با اشاره به اینکه قرار است در ایستگاه بازار موتور چهار چرخ مورد استفاده آتش نشانان قرار گیرد، گفت: در ایستگاه بازار تصمیم داریم از این تجهیزات استفاده کنیم و احتمالا تا سه ماه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری