{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 368286

مدیر عامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران گفت: پیش از عیدنوروز در محور ولیعصر(عج) تردد برای شهروندان بسیار دشوار بود، اما پس از ساماندهی، دو نقطه که از زمین های شهرداری تهران هم بود در اختیار دستفروشان قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین، امیر فتاحیان در برنامه «مناظره» شبکه یک که با موضوع سد معبر و دستفروشی برگزار شد، با بیان اینکه در شهرداری های کل کشور و از جمله تهران هیچ فردی نسبت به پدیده دستفروشی موضعی ندارد، اظهار کرد: در هیچ جایی از قانون، دستفروشی مورد خطاب قرار نگرفته اما آنچه خط قرمز محسوب می شود دستفروشی همراه با سد معبر است.

وی ادامه داد: سد معبر مانعی برای عبور شهروندان است، به عنوان مثال میدان تجریش تا چندی پیش غیرقابل تردد بود و مردم به سختی عبور می کردند؛ درخواست شهروندان این است که محل سد معبر به مکانی برای عبور روان تبدیل شود.

مدیر عامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران با بیان اینکه به دفعات متعدد ساماندهی دستفروشان در تهران انجام شده عنوان کرد: نزدیک به 11 کشور مختلف در دنیا را از جهت رفتار با دستفروشی رصد کردیم. دستفروشی می تواند موضوعی برای جذب توریست هم باشد و حرکتی که شهرداری تهران در این راستا در پیش گرفته ساماندهی دستفروشان است.

وی با بیان اینکه دستفروشی یک پدیده به روز است و شهرداری همیشه در صدد ساماندهی دستفروشان خواهد بود، گفت: ما باید در سیاست خرد و کلان خود به گونه ای رفتار کنیم که به سمت افزایش دستفروشی نرویم. در حال حاضر ده ها نقطه به صورت بازار روز در سطح شهر تهران توسط شرکت ساماندهی مشاغل ایجاد شده تا دستفروشان ساماندهی شوند.

فتاحیان با بیان اینکه پیش از عید در محور ولیعصر(عج) تردد برای شهروندان بسیار دشوار بود، افزود: اما پس از ساماندهی، دو نقطه که از زمین های شهرداری تهران هم بود در اختیار دستفروشان قرار گرفت.

مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران با بیان اینکه موضوع سد معبر تنها به شهرداری تهران مربوط نیست و به سایر دستگاه ها هم مرتبط می شود، تصریح کرد: دستفروشان از گذشته برای مردم قابل احترام بودند، اما شهروندان باید نسبت به حق و حقوق خود آگاه باشند و بدانند کسی با دستفروشی نمی تواند حقوق آن ها را تضییع کند و در کنار این آگاهی بخشی، شهرداری نسبت به ساماندهی اقدام خواهد کرد. شورای شهر و شهردار تهران روی ساماندهی دستفروشان تاکید موکد دارند.

فتاحیان با اشاره به اینکه هم اکنون چندین کمیته ساماندهی برای دستفروشان تشکیل شده است، افزود: افرادی که در سامانه وزارت کار ثبت نام کردند، حق دارند تا در طرح ساماندهی شرکت کنند برای این منظور تاییدیه های سازمان بهزیستی، کمیته امداد و وزارت کشور احصا می شود. اما سوال اینجاست؛ دستفروشی که در میدان تجریش ماهیانه 10 تا 15 میلیون درآمد دارد آیا در طرح ساماندهی شرکت می کند؟

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 410 محوری که با حضور دستفروشان سد معبر اتفاق می افتد شناسایی شده اند، اضافه کرد: هم اکنون لیدرهایی در این بحث شناسایی و دستگیر شده اند.

ارسال نظر

  • rayaneh
    ۰ ۰

    لیدرهای چهارراه ولیعصر هنوز هستند و شبها بازهم پول میگیرن و پیاده رو ها رو اجاره میدن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری