{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 361582

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از تذکر به شهرداری منطقه ۱به دلیل نورپردازی درختان ولیعصر با وجود ممنوعیت خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اواخر بهمن‌ماه سال گذشته طی مصاحبه‌ای از نورپردازی زیردرختان ولیعصر انتقاد کرد.او گفت که؛  درخت یک موجود زنده است و در طول روز اکسیژن تولید و دی‌اکسید کربن جذب می‌کند؛ وقتی شرایط را به‌صورت مصنوعی تغییر می‌دهیم و شرایط شب را تبدیل به روز می‌کنیم، اکوسیستم تغییر می‌کند و در  رشد و سرسبزی درختان اثر می‌گذارد.

به گفته او؛ درست نیست زیر درختان شب تا صبح چراغ‌های رنگی روشن باشد،‌ اگرچه این امر زیبایی ایجاد می‌کند اما آثار تخریبی زیادی دارد ضمن اینکه در خیابان ولیعصر که ثبت تاریخی شده، درختان ارزش بیشتری دارد و باید به هر صورت ممکن این درختان حفظ شوند. برای قطع این نورپردازی‌ها به شهرداری تذکر خواهیم داد؛ این نهاد باید فکر دیگری برای زیباسازی محیط شهری کند.

در نهایت مطابق با گفته مختاری، رییس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران سال گذشته بخشنامه‌ای به منطقه 1ارسال شده که طی آن نورپردازی درختان ولیعصر قطع شود، اما مخاطبان اقتصادآنلاین با گذشت 4ماه از این بخشنامه هنوز عکس‌هایی از نورپردازی درختان برای ما ارسال می‌کنند.

مختاری در واکنش به پیام‌های مردمی ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری‌ منطقه 1 در اجرایی نکردن بخشنامه‌ها و سرخود بودنش به اقتصادآنلاین اعلام کرد که به شهرداری منطقه تذکر داده است و دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.

مخاطبان اقتصادآنلاین می‌توانند در صورت مشاهده نورپردازی درختان ولیعصر جهت حفظ سلامت‌ آن‌ها عکس‌ها و فیلم‌های‌شان را برای ما ارسال کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری