{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 351060

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک از آغاز ثبت‌نام ساکنان محدوده‌ کنترل آلودگی هوا در سامانه‌تهران من برای بهره‌مندی از امتیاز تخفیف ۵۰درصدی این طرح از ابتدای تیرماه خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عمار سعیدیان‌فر با بیان این‌که طی ۴ دهه اجرای طرح ترافیک در پایتخت، ساکنان محدوده از این محدودیت آسیب دیده‌اند، افزود: در طرح ترافیک جدید که از سال ۹۷ اجرا شد، تسهیلاتی برای ساکنان محدوده‌ی طرح ترافیک در نظر گرفته شد که شامل یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸.۳۰ و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ بود و از سال جاری نیز ساکنان محدوده طرح ترافیک، در صورت تردد بین ساعات مذکور از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند خواهند شد.

در ادامه تغییرات طرح ترافیک در سال ۹۸ و پس از حذف طرح زوج یا فرد و جایگزینی طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم، از اول تیر ماه ساکنان آن محدوده نیز همین امتیازها را خواهند داشت.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح ترافیک با اشاره به این‌که ساکنان محدوده‌ی زوج یا فرد از امروز (۱۴ اردیبهشت ماه می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ی «تهران من» به نشانی my.tehran.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند گفت: فرایند ثبت‌نام از ساکنان محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا(زوج یا فرد) در سامانه‌ی «تهران من» از امروز آغاز شده است تصریح کرد: متقاضیان باید پس از ثبت‌نام در سامانه‌ی تهران من، مدارک مالکیت یا اجاره‌نامه و قبوض پرداخت شده عوارض نوسازی و پسماند خود را به دفاتر خدمات الکترونیک شهر ارائه کنند تا آن‌ها بتوانند از تخفیف ۵۰ درصدی ساکنان این محدوده استفاده کنند.
سعیدیان‌فر تاکید کرد: ساکنان محدوده‌ی طرح آلودگی هوا (زوج یا فرد) در نظر داشته باشند که تخفیف ۵۰ درصدی همزمان با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا یعنی از ابتدای تیر ماه برایشان اعمال خواهد شد.
وی در ادامه در مورد ساکنان محدوده‌ی طرح ترافیک نیز گفت: این دسته از متقاضیان نیز باید جهت ثبت‌نام به سامانه‌ی تهران من مراجعه کنند و اگر ساکنان داخل محدوده طرح ترافیک، مالک بوده و قبلاً ثبت‌نام کرده باشند، نیازی به مراجعه بعدی به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند اما اگر ساکنان، مستأجر باشند و تاریخ اجاره‌شان منقضی شده باشد، می‌بایست مدارک خود را به دفاتر خدمات الکترونیک ارائه کنند تا بتوانند از تخفیف ۵۰ درصدی بهره‌مند شوند.
سعیدیان‌فر بار دیگر تاکید کرد: ساکنان محدوده‌ی طرح ترافیک پس از ثبت نام در سامانه و ارائه مدارکشان به دفاتر خدمات الکترونیک شهر، مشمول تخفیف ۵۰ درصدی محدوده‌ی طرح ترافیک خواهند شد، همچنین یک‌بار خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک‌بار ورود بعد از ساعت ۱۷ برای این افراد رایگان خواهد بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک اظهار داشت: آن دسته از شهروندان ساکن محدوده‌ی طرح ترافیک که سال گذشته در سامانه‌ی «تهران من» ثبت‌نام کرده‌اند در صورتی‌که که عوارض طرح ترافیک، عوارض نوسازی و پسماند خود را پرداخت کرده باشند دیگر نیازی به ثبت‌نام نداشته و از تسهیلات ساکنان محدوده بهرمند خواهند شد، در غیر این صورت از ابتدای تیر ماه سیستم به‌طور اتوماتیک از سامانه حذفشان خواهد کرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تو کشورهای دیگه با این حجم ترافیک و ازدیاد ماشین همچین مشکلی ندارم که ما داریم این بر میگرده به بی برنامگی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری