{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 350758

شرکت شهروند در آستانه ماه رمضان با تامین محصولات ضروری مردم و توزیع ارزان آن ها التهابات موجود در بازار را کاهش داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان تامین اقلام ضروری و مورد نیاز روزه داران اهمیت بیشتری پیدا می کند، افزایش قیمت مایحتاج ضروری مردم و عدم نظارت مناسب بر قیمت ها دست سودجویان را در بازار باز گذاشته و سوداگران با ایجاد فضای روانی منفی و القای کمبود مایحتاج ضروری مردم به التهابات بازار دامن زده و موجب افزایش لجام گسیخته سطح قیمت ها شده است.

در ماه رمضان حجم تقاضا برای کالاهای اساسی تغییری نمی‌کند، اما سوءاستفاده‌گران تلاش می کنند با ایجاد فضای روانی، سود بیشتری به دست آوردند، به عنوان نمونه برخی با انبار کردن خرما پیش از فرا رسیدن ماه رمضان، خرما کیلویی ۶۰۰۰ تومانی را به قیمت ۳۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

 اتفاقی که مشابه آن برای برنج ایرانی نیز رخ داد، در شرایطی که نرخ مصوب شکر کیلویی ۴۴۰۰ تومان تعیین شده است، قیمت این محصول در بازار به بیش از ۹۰۰۰ تومان رسیده است، جو روانی که در آستانه ماه رمضان در بازار حاکم می‌شود فضای بیشتری را برای سواستفاده سوداگران فراهم می‌کند.

شهرداری ها به عنوان حکومت های محلی رسالت سنگینی در تامین رفاه شهروندان بر دوش خود احساس می کنند و تلاش می کنند تا همسو با دولت و سازمان های مربوطه در تنظیم قیمت ها و بازگشت آرامش به بازار موثر باشند، شهرداری تهران نیز وظیفه تامین رفاه اقتصادی شهروندان را به بازوی اجرایی خود یعنی فروشگاه‌های شهروند واگذار کرده است.

 حذف سوداگران بازار در آستانه ماه رمضان

مجموعه شهروند تلاش کرده در آستانه ماه رمضان با تامین به موقع محصولات ضروری مردم و توزیع ارزان تر آن التهابات موجود در بازار را کاهش دهد، و با کاهش سود خود موجب شده اقشار اسیب پذیر جامعه هیجانات موجود در بازار را کمتر احساس کنند.

یکی از تدابیری که شهروند به این منظور اتخاذ کرده جلوگیری از حضور واسطه ها در بازار است ، مجموعه شهروند با تامین عمده مایحتاج ضروری مردم و توزیع ارزان آن بین مصرف کنندگان موجب حذف واسطه ها شده تا شهروندان کمبودی را درتامین مایحتاج سفره های افطار و سحر خود احساس نکنند و بتوانند اقلام ضروری خود را با قیمت پایین تری نسبت به بازار دریافت کنند.

 حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در رابطه با نقش سوداگران بازار بیان کرد: متاسفانه شاهد بودیم سوداگران اقتصادی بیشتر از تحریم ها به مردم فشار آوردند، در شرایطی که انبارهای‌شان پر بود کالاهای خود را عرضه نمی‌کردند تا بتوانند با سود بیشتری آن را بفروشند و این اتفاق ضربه بیشتری به مردم وارد کرد، خوشحالیم در این شرایط شرکت شهروند توانست به کمک دولت بیاید و با ارائه اجناس ارزان قیمت تا حد زیادی به تامین مایحتاج مردم کمک کند، از این بابت خدا را شاکریم و امیدوارم بتوانیم این شرایط را ادامه دهیم.

سید محمود میرلوحی، دیگر عضو شورای شهر تهران، در ارتباط با این که فروشگاه های شهروند توانستند در شرایط تحریم و تنش‌های بازار به دولت کمک کنند بیان کرد: شرایط به گونه ای است که تا مانعی کوچک به دلیل تحریم ها به وجود می آید به سرعت جو روانی ایجاد می شود و منجر به افزایش بیشتر قیمت کالا می شود، در این شرایط سازمان‌های مثل شرکت شهروند که از پشتوانه کالا و خدمات اطلاع دارند به گونه ای برنامه ریزی می کنند که این جوسازی ها را خنثی کنند و تمام این ها نوعی مقابله با تحریم هایی است که رضایت و آرامش مردم را هدف قرار داده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری